Przygotuj się do świąt – kiermasz w muzeum

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Atmosferę świąteczną czuć coraz wyraźniej. Za miesiąc będziemy stroić choinkę, siadać do wigilijnej kolacji i spędzać czas w gronie rodzinnym. Muzeum Mazowieckie tradycyjnie organizuje z tej okazji kiermasz, który może pomóc w przygotowaniach do tych niezwykłych chwil.

Szósta edycja Kiermaszu Bożonarodzeniowego odbędzie się w niedzielę, 1 grudnia, w godz. od 10 do 18. Stoiska wystawców z całej Polski staną przed budynkiem Muzeum Mazowieckiego w Płocku, w jego wnętrzach oraz w holu Novego Kina „Przedwiośnie”. W tym dniu będzie można kupić wyjątkowe wyroby rękodzieła artystycznego, wypieki i smakołyki świąteczne, a także stroiki świąteczne, bombki ręcznie malowane, pierniki lukrowane, kartki świąteczne, wycinanki łowickie, miody, świece, nalewki, witraże, rzeźby i ozdoby drewniane, ceramikę i biżuterię artystyczną.

Muzeum Mazowieckie we współpracy z Płockim Ośrodkiem Kultury i Sztuki oraz Novym Kinem „Przedwiośnie” przygotowało również sporo atrakcji dla dzieci i młodzieży, w tym m.in. spotkanie z Muzealnym Mikołajem, prezentacje grup tanecznych POKiS, warsztaty artystyczne dla dzieci z tworzenia ozdób choinkowych oraz pokonkursową wystawę prac plastycznych, przygotowane przez Galerię Sztuki Dzieci i Młodzieży POKIS.

 fot.: Muzeum Mazowieckie

Podziel się:

Zostaw Komentarz

Ostatnie Informacje

Więcej Nowych Informacji