Przygoda życia na… Alasce

REKLAMA

Spełnił swoje marzenie, a teraz przyjedzie do Płocka i opowie płocczanom o swojej wyprawie na Alaskę. Mowa o Sebastianie Bielaku, który w Klubie „Podróże” im. Tonego Halika, zaprezentuje pokaz slajdów z wyprawy na Alaskę pt.” Półwysep Kenai – Alaska w miniaturze”.

23 kwietnia w Domu Darmstad przy ulicy Stary Rynek 8, o godzinie 18 płocczanie będą mogli spotkać się ze znanym podróżnikiem. Bohater prelekcji opowie o swojej wyprawie na Alaskę, którą urozmaici pokazem slajdów. Zaprezentuje także swój album zatytułowany „Parki narodowe i rezerwaty Alaski”.

PowiązaneTematy

Sebastian Bielak jest z wykształcenia inżynierem. W 2000 roku ukończył studia magisterskie na Wydziale Geodezji i Inżynierii Środowiska Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie, a następnie w 2009 roku uzyskał tytuł doktora nauk technicznych. Na co dzień jest wykładowcą i nauczycielem akademickim. Wolne chwile poświęca publicystyce oraz popularyzacji nauki. Efektem tych niecodziennych zainteresowań jest ponad 120 publikacji z dziedziny inżynierii i ochrony środowiska, ochrony przyrody oraz ekologii.

Jak sam pisze o sobie: „Nie jestem jednak typowym „gryzipiórkiem”. Gdy tylko jest ku temu okazja, ruszam w teren i staram się zdobyć jak najwięcej praktycznego doświadczenia, aby moja skromna wiedza nie stała się z czasem tylko jałową wiedzą książkową”.

Tą właśnie, praktyczną wiedzą, chce podzielić się z płocczanami – opowiedzieć o największym spośród pięćdziesięciu stanów USA i swojej wyprawie, o której marzył i przygotowywał się do niej całe pół roku.

Prelekcja przygotowana została dzięki Płockiemu Ośrodkowi Kultury i Sztuki. Na spotkaniu będzie można również kupić album z fotografiami podróżnika. Wstęp na pokaz jest wolny.