REKLAMA
REKLAMA

Znalazły opiekę, życzliwość i ciepłe schronienie, ale nadal szukają domu. W naszym cyklu “Przygarnij psiaka” odwiedzamy płockie schronisko i przedstawiamy wspaniałe zwierzęta, które mogą stać się najlepszymi przyjaciółmi każdego z Was. W dzisiejszym odcinku żywiołowa Helenka.

Schronisko dla zwierząt w Płocku jest jednostką organizacyjną spółki SUEZ Płocka Gospodarka Komunalna Sp. z o.o., będącej częścią grupy kapitałowej SUEZ Polska / Suez Environnement / GDF SUEZ.

Helenka

Ta prześliczna sunia skradła nasze serca. Helenka (nr karty 348/19) to 1,5-roczna suczka, którą znaleziono przy ul. Kalinowej w Płocku.

– Nikt jej nie szukał, a jest bardzo wdzięcznym i słodkim psiakiem – dziwi się pani Małgosia z płockiego schroniska. – Jest zawsze pełna energii i chęci do zabawy, ma urodę w typie teriera tybetańskiego. Oczy jak węgielki wypatrują swojego nowego domku – dodaje smutno.

Helenka bardzo lubi zabawy na świeżym powietrzu, ale i spacery. Co trzeba podkreśli – nie ma żadnego problemu z chodzeniem na smyczy.

– Tak naprawdę, jest jeszcze małym, wesołym pieskiem, który nadaje się i do domku, i do bloku. Jest w schronisku od grudnia zeszłego roku i na początku trudno było jej się odnaleźć w nowej rzeczywistości. Powoli stała się ufnym i przyjaznym psiakiem. Uwielbia głaskanie, stałe szuka kontaktu z człowiekiem, lubi też być czesana – opowiada pani Małgosia.

Hela dobrze dogaduje się również z innymi pieskami w boksie, choć kiedy obok niej przechodzimy, szczeka głośno, chcąc zwrócić na siebie uwagę. Jak wszystkie psy w płockim schronisku, jest już odrobaczona, zaszczepiona, zaczipowana i wysterylizowana, a więc gotowa do adopcji.– Będzie wspaniałym członkiem rodziny, wnosząc miłość i uśmiech do każdego domu – zapewnia pani Małgosia.

P.S. Zaraz po opublikowaniu przez nas filmu z Helenką, sunia znalazła nowy dom. Cieszymy się niezmiernie i zachęcamy do adoptowania pozostałych, równie fajnych psiaków z płockiego schroniska.

Remonty w schronisku

Zima sprzyja planom remontowym płockiego schroniska. Jeden z najstarszych budynków murowanych na terenie Schroniska dla Zwierząt w Płocku zmienia swoje oblicze.

Część pomieszczeń została już rozebrana, a w ich miejsce pojawiły się ładne, murowane pokoiki. Z tyłu natomiast tworzone są drewniane boksy z budami w środku – postawiono już szkielet nowych mieszkań dla lokatorów.

– Prace postępują bardzo szybko – cieszy się pani Małgosia. – Już wkrótce nasze psiaki będą miały nowe, świetne miejsce, w którym będzie im wygodnie i ciepło – dodaje.

Jeśli i Wy chcecie pomóc psiakom i kociakom z płockiego schroniska, ale nie macie możliwości adoptowania zwierzaka, na pewno przyda się im karma, legowiska dla zwierząt czy zabawki. Schronisko chętnie przyjmie również materiały budowlane do budowy bud dla psów, jak deski, styropian o grubości ok. 4 cm, czy dobry impregnat do drewna. Bardzo potrzebne są też długie deski (tzw. calówki) i materiały łączeniowe do naprawy boksów.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA
Kolejny Artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU