REKLAMA
REKLAMA

Znalazły opiekę, życzliwość i ciepłe schronienie, ale nadal szukają domu. W naszym cyklu “Przygarnij psiaka” odwiedzamy płockie schronisko i przedstawiamy wspaniałe zwierzęta, które mogą stać się najlepszymi przyjaciółmi każdego z Was. W dzisiejszym odcinku – Loki.

Schronisko dla zwierząt w Płocku jest jednostką organizacyjną spółki SUEZ Płocka Gospodarka Komunalna Sp. z o.o., będącej częścią grupy kapitałowej SUEZ Polska / Suez Environnement / GDF SUEZ.

Loki

Ten uroczy psiak (nr karty 209/19) trafił do Schroniska dla zwierząt z ulicy Bielskiej w Płocku w sierpniu 2019 roku. Właśnie spędził pierwsze święta w schronisku… To średniej wielkości, uroczy, około 5-letni pies w typie wyżła szorstkowłosego o smutnych, zatroskanych oczach. Umaszczenie na rude podpalane.

– Na początku znajomości Loki jest niepewny i nieśmiały, ale przyjacielski – mówi pani Małgosia z płockiego schroniska dla zwierząt. – Szuka kontaktu z człowiekiem, jest bardzo spokojny i przede wszystkim łagodny. Uwielbia spacery, zabawę i głaskanie – dodaje pani Małgosia.

Jak zauważyliśmy podczas spotkania z Lokim, jest to psiak, który potrzebuje czasu, aby się otworzyć i zaufać człowiekowi. Jeśli znajdzie swój nowy dom, może mieszkać zarówno w domku z ogrodem, jak i w mieszkaniu. Na pewno będzie idealnym kompanem na kanapę oraz towarzyszem długich spacerów.

Uczniowie w schronisku

Schronisko dla zwierząt w Płocku bardzo często jest odwiedzane przez przedszkolaków i uczniów, nie tylko z terenu miasta. W trakcie realizacji reportażu, spotkaliśmy uczniów szkoły z Przeciszewa w gminie Staroźreby.Dzieci podczas rozmowy dowiedziały się m.in. jak wygląda adopcja psa czy kota ze schroniska oraz jakie warunki spełnić, żeby ułatwić zwierzakowi zmianę otoczenia.

– Zawsze zachęcamy, żeby spotkanie z psem przed adopcją nie było jednorazowe, tylko aby spotkać się kilka razy i przyzwyczaić pieska do siebie. Wówczas, kiedy pójdzie do nowego domu, ten stres będzie dla niego mniejszy – tłumaczyła pani Małgosia.

Jak dodała, psy są różne i w różnym stopniu potrzebują czasu, aby przyzwyczaić się do nowego otoczenia i osób. – Trzeba na początku dać mu trochę czasu na zaaklimatyzowanie się – wyjaśniła pani Małgosia.

Uczniowie ze szkoły podstawowej pilnie słuchali również o obowiązkach nowego właściciela, w tym wychodzeniu na spacer czy sprzątaniu odchodów do woreczków. Mieli także okazję zobaczyć jak wyglądają boksy i wybiegi dla piesków. A co ich zaskoczyło? – To, jak wygląda schronisko – przyznała jedna z uczennic. Wszyscy zgodnie potwierdzili, że pieski są przyjazne i mogliby mieć takiego towarzysza zabaw.

Jeśli i Wy chcecie pomóc psiakom i kociakom z płockiego schroniska, ale nie macie możliwości adoptowania zwierzaka, na pewno przyda się im karma, legowiska dla zwierząt czy zabawki. Schronisko chętnie przyjmie również materiały budowlane do budowy bud dla psów, jak deski, styropian o grubości ok. 4 cm, czy dobry impregnat do drewna. Bardzo potrzebne są też długie deski (tzw. calówki) i materiały łączeniowe do naprawy boksów.

REKLAMA
Kolejny Artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Przeczytaj

Reklama

REKLAMA

  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU