REKLAMA

“Przygarnij psiaka” – pomagamy lokatorom płockiego schroniska, odc. 9

REKLAMA

Jest najlepszym przyjacielem człowieka. Niestety, człowiek bywa jego najgorszym wrogiem. W naszym nowym cyklu “Przygarnij psiaka” zajrzymy do płockiego schroniska dla zwierząt i opowiemy o psach, które – mimo złych doświadczeń – nadal chcą mieć swojego pana… A może znajdą go wśród Was?

SITA_logo_RGB_wwwSchronisko dla zwierząt w Płocku jest jednostką organizacyjną spółki SITA Płocka Gospodarka Komunalna, będącej częścią grupy kapitałowej SITA Polska / Suez Environnement / GDF SUEZ.

Odwiedzamy je, aby poznać jak funkcjonuje schronisko, jak zmieniło się przez ostatnie lata, ale i po to, by pokazać naszym czytelnikom wspaniałe psy, które wiele przeszły, a marzą o jednym – o prawdziwym domu.

Blondi

To przydomek, który idealnie pasuje do tej suni. Ma wdzięk rasowej blondynki, urok i żywiołowość młodego psiaka. – Trafiła do nas 1 marca 2016 roku, przyprowadziła ją osoba prywatna, która znalazła ją błąkającą się po mieście, a dokładnie na ul. Dobrowolskiego – mówi Magdalena Krakowska-Doliasz, kierownik schroniska. – Urodzona była prawdopodobnie w 2015 roku – dodaje.

Blondi jest już po sterylizacji, ma wszystkie szczepienia i jest gotowa do adopcji. To niesamowicie energiczny pies. Na wybiegu biegała za piłeczką, swoją radością zarażając innych. – Jest bardzo pogodna – przyznaje Magdalena Krakowska-Doliasz. – Wymaga jednak sporo cierpliwości i pracy nad nią, ponieważ jest jeszcze bardzo młoda i jest do ułożenia – mówi kierownik schroniska.

– Sunia jest zdrowa i ma w sobie duże pokłady energii – zauważa lekarz weterynarii Renata Janiak. – Na pewno nie nadaje się do mieszkania, potrzebuje podwórka i dużej dawki ruchu – przyznaje.Dzień Psiaka w Galerii Wisła

Z okazji Dnia Psiaka, Schronisko dla zwierząt w Płocku organizuje wspólnie z Galerią Wisła specjalne wydarzenie.

Magdalena Krakowska-Doliasz, kierownik schroniska
Magdalena Krakowska-Doliasz, kierownik schroniska

– Zaczynamy 11 czerwca o godz. 12, a w programie będą m.in. porady z zakresu pielęgnacji, szkolenia i tresury, dla najmłodszych natomiast malowanie buziek, animacje, konkursy dla dzieci czy teatrzyk pt. ” Hau miau i inne języki” – mówi Magdalena Krakowska-Doliasz. – Przede wszystkim jednak chcemy nagłośnić akcję „Przygarnij seniora”. W Galerii Wisła wystawiona będzie galeria zdjęć podopiecznych z naszego schroniska, a pracownicy schroniska chętnie odpowiedzą na wszystkie pytania, dotyczące funkcjonowania schroniska, procedur adopcji i charakteru naszych psiaków – dodaje.

Tego dnia przed galerią będzie można skorzystać również z drobnych usług fryzjerskich dla psów. W pokazach zaprezentują się psy, pracujące w płockim WOPR i Ochotniczej Straży Pożarnej. Na specjalnym stanowisku będzie można zobaczyć, jak działają furminatory. Każdy kto przyjdzie tego dnia ze swoim pupilem do Galerii, będzie mógł wziąć udział w konkursie na najsympatyczniejszego psa. Zgłoszenia będą przyjmowane do godz. 16.20. Do zdobycia będą upominki oraz bony do wykorzystania w sklepie Leopardus.

Galeria Wisła jest jednym z niewielu miejsc przyjaznych psom. – Klienci galerii mogą bez przeszkód wchodzić na teren centrum wraz ze swoimi pupilami – mówi Magdalena Michalska, Marketing Manager Galerii Wisła. – Wiele osób traktuje psy jak członków rodziny, dlatego – jeżeli pies nie obawia się otoczenia galerii handlowej, jest pod stałą opieką właściciela i nie sprawia kłopotu – to jest mile widzianym gościem Galerii Wisła – dodaje.

– Zapraszamy wszystkich, którzy adoptowali od nas pieski, żeby przyszli 11 czerwca o godz. 16 przed Galerię Wisła przed wejście główne do galerii. Za każdego policzonego zwierzaka Galeria Wisła przekaże 5 zł na rzecz schroniska. Planujemy również wykonanie wspólnego zdjęcia – zachęca kierownik schroniska.

Wy również możecie pomóc schronisku, przede wszystkim adoptując psy i koty, znajdujące się w płockiej placówce. Jeśli nie macie takiej możliwości, na pewno przyda się też specjalistyczna, weterynaryjna karma (przeznaczona dla psów ze schorzeniami nerek, wątroby czy skóry, np. marki Royal, Eukanuba, Hills), legowiska dla zwierząt czy zabawki.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU