REKLAMA

“Przygarnij psiaka” – pomagamy lokatorom płockiego schroniska, odc. 80

REKLAMA

Jest najlepszym przyjacielem człowieka. Niestety, człowiek bywa jego najgorszym wrogiem. W naszym cyklu “Przygarnij psiaka” zajrzymy do płockiego schroniska dla zwierząt i opowiemy o psach i kotach, które – mimo złych doświadczeń – nadal chcą mieć swojego pana… A może znajdą go wśród Was?

Schronisko dla zwierząt w Płocku jest jednostką organizacyjną spółki SUEZ Płocka Gospodarka Komunalna Sp. z o.o., będącej częścią grupy kapitałowej SUEZ Polska / Suez Environnement / GDF SUEZ.

Kalina i Fifi

W dzisiejszym odcinku ponownie przedstawiamy parę, która świetnie czuje się ze sobą.

Kalina to młody, roczny psiak. Do płockiego schroniska trafiła w lutym br. Ma komplet wszystkich badań, jest też już po zabiegu sterylizacji.

– Jest to fajny pies, często prosi, aby ją głaskać – mówi z uśmiechem pani Iza ze Schroniska dla Zwierząt w Płocku. – Tak, jakby mówiła „przytul mnie, pogłaszcz mnie” – śmieje się pani Iza.

Kalina jest czujna, ale bardzo przyjacielska, może więc mieszkać zarówno w mieszkaniu, jak i w domku jednorodzinnym. Nie ma w sobie kompletnie agresji, świetnie reaguje w stosunku zarówno do dzieci, jak i dorosłych.

Jej partner z boksu, Fifi, ma 4 lata, a w płockim schronisku jest od września 2017 roku. Jest przygotowany do adopcji – ma wszystkie szczepienia, jest zaczipowany i po zabiegu kastracji.

Jak na mężczyznę przystało, jest spokojniejszy i bardziej stonowany, niż Kalina, wręcz dostojny. Świetnie jednak dogaduje się ze swoją partnerką, czerpiąc z jej radości i chętnie się z nią bawiąc.Gorąco zachęcamy do adopcji obydwu piesków, najlepiej razem, do jednego domu. Psy na pewno odwdzięczą się całym sercem, a wstawienie drugiej miski nie będzie wiele nas kosztować. Niewątpliwie natomiast psiaki będą czuły się pewniej, jeśli wspólnie trafią do nowego domu.

Remonty w płockim schronisku

Schronisko dla zwierząt w Płocku pięknieje z każdym rokiem. Plan na najbliższy czas to wykonanie i naprawa ciągów komunikacyjnych. Dlatego jeśli ktoś ma na zbyciu kostkę granitową czy płyty chodnikowe, na pewno się przydadzą.

Na bieżąco są remontowane też boksy dla psów, a dzięki temu, że zwierzaków jest w schronisku mniej, można na spokojnie prace naprawcze wykonać.

Jeśli chcecie pomóc psiakom i kociakom z płockiego schroniska, ale nie macie możliwości adoptowania zwierzaka, na pewno przyda się im karma, legowiska dla zwierząt czy zabawki. Schronisko chętnie przyjmie również materiały budowlane do budowy bud dla psów, jak deski, styropian o grubości ok. 4 cm, czy dobry impregnat do drewna (najlepiej w kolorze pinii, bo taki kolor ma większość lokum dla piesków).

Mamy też nową propozycję dla tych, którzy adoptowali psa ze schroniska w Płocku. Jeśli chcecie podzielić się swoją historią oraz pokazać swojego pupila teraz, napiszcie do nas na redakcja@petronews.pl – opublikujemy materiał na łamach PetroNews.

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Popularne Dyskusje

Reklama

Przeczytaj

REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU