REKLAMA

„Przygarnij psiaka” – pomagamy lokatorom płockiego schroniska, odc. 8

REKLAMA

Jest najlepszym przyjacielem człowieka. Niestety, człowiek bywa jego najgorszym wrogiem. W naszym nowym cyklu “Przygarnij psiaka” zajrzymy do płockiego schroniska dla zwierząt i opowiemy o psach, które – mimo złych doświadczeń – nadal chcą mieć swojego pana… A może znajdą go wśród Was?

SITA_logo_RGB_wwwSchronisko dla zwierząt w Płocku jest jednostką organizacyjną spółki SITA Płocka Gospodarka Komunalna, będącej częścią grupy kapitałowej SITA Polska / Suez Environnement / GDF SUEZ.

PowiązaneTematy

Odwiedzamy je, aby poznać jak funkcjonuje schronisko, jak zmieniło się przez ostatnie lata, ale i po to, by pokazać naszym czytelnikom wspaniałe psy, które wiele przeszły, a marzą o jednym – o prawdziwym domu.

Przygarnij seniora – Laura

W naszym cyklu rozpoczynamy prezentację psów, które są już w sędziwym wieku i nie mogą liczyć na szybką adopcję. – Chcielibyśmy, żeby przynajmniej na te ostatnie lata życia, znalazły spokojny, kochający dom – mówi Magdalena Krakowska-Doliasz, kierownik płockiego schroniska. Osoby, które adoptują psich seniorów, nie tylko nie będą musiały płacić za adopcję, ale i obowiązkowe szczepienia przeciwko wściekliźnie do końca życia psa zapewni Schronisko.

Laura przybyła do płockiego schroniska w grudniu 2006 roku, jako 3-4 letni pies. Została przywieziona z Gór koło Płocka, jest jednym z najdłużej przebywających w schronisku psów – aż dziesięć lat służy jej za dom.

– Sunia jest po sterylizacji, gotowa do adopcji. Bardzo ładnie chodzi na smyczy, jest spokojna i przyjacielska – mówi lekarz weterynarii Renata Janiak. – Gdyby była taka możliwość, żeby na ostatnie lata życia znalazła dom, na pewno byłaby przeszczęśliwa. Laura zyskuje bardzo przy bliższym poznaniu, ale jest nieufna, wycofana wobec obcych, może dlatego nie znalazła dotychczas opiekuna – dodaje weterynarz.Schronisko w Galerii Wisła

11 czerwca w Galerii Wisła odbędzie się Dzień Psa. – Pani Magdalena Michalska zaproponowała nam udział w tej akcji. Mamy sfotografować 25 psów z naszego schroniska, które szukają domu, i te zdjęcia będą umieszczone w Galerii Wisła – zdradza kierownik schroniska. – Będziemy tam również, opowiemy o historii tych psów, ale i o tym, jak ważna jest profilaktyka, kastracja i sterylizacja. Przygotujemy też atrakcje dla dzieci, nawiązaliśmy współpracę z teatrem kukiełkowym braci Łukasza i Przemysława Jarzyńskich – wymienia pani Magda.

Magdalena Krakowska-Doliasz, kierownik schroniska
Magdalena Krakowska-Doliasz, kierownik schroniska

– Opowiemy wówczas również o akcji „Przygarnij seniora”. Chcemy, żeby starsze psy chociaż na koniec życia poczuły, co to jest miłość – wyjaśnia. – Wiemy, że często starsze psy pomijane są przy adopcji, ze względu na obawy o ich stan zdrowia. Dlatego chcemy odciążyć finansowo osoby adoptujące seniorów, oferując im darmowe szczepienia przeciwko wściekliźnie, a także podstawowe wyposażenie – smycz i obrożę – dodaje Magdalena Krakowska-Doliasz.

Schronisko już niedługo zmieni się również kolorystycznie. – Nawiązaliśmy współpracę z panem Marcinem Górskim, który zaprojektował nam rysunki i namaluje je na budynkach – mówi kierownik schroniska. – Jesteśmy wdzięczni, ponieważ pan Marcin wykonuje to wszystko bezpłatnie, a dzięki temu nasze schronisko będzie kolorowe i wesołe – dodaje Magdalena Krakowska-Doliasz.

Wy również możecie pomóc schronisku, przede wszystkim adoptując psy i koty, znajdujące się w płockiej placówce. Jeśli nie macie takiej możliwości, na pewno przyda się też specjalistyczna, weterynaryjna karma (przeznaczona dla psów ze schorzeniami nerek, wątroby czy skóry, np. marki Royal, Eukanuba, Hills), legowiska dla zwierząt czy zabawki.