REKLAMA

“Przygarnij psiaka” – pomagamy lokatorom płockiego schroniska, odc. 77

REKLAMA

Jest najlepszym przyjacielem człowieka. Niestety, człowiek bywa jego najgorszym wrogiem. W naszym cyklu “Przygarnij psiaka” zajrzymy do płockiego schroniska dla zwierząt i opowiemy o psach i kotach, które – mimo złych doświadczeń – nadal chcą mieć swojego pana… A może znajdą go wśród Was?

Schronisko dla zwierząt w Płocku jest jednostką organizacyjną spółki SUEZ Płocka Gospodarka Komunalna Sp. z o.o., będącej częścią grupy kapitałowej SUEZ Polska / Suez Environnement / GDF SUEZ.

Saba

Ta piękna sunia w typie owczarka, urzeka swoją osobowością. Ma cztery lata, do Schroniska dla Zwierząt w Płocku trafiła w lutym tego roku z terenu Płocka wraz z innym psiakiem, który już został adoptowany.

– Na początku była nieco zdezorientowana, nie wiedziała co się dzieje. Jednak na wybiegu okazało się, że jest niezwykle przyjazna. Jest bardzo czujna, interesuje się wszystkim, co wokół się dzieje, ale jednocześnie chce się przytulać i jest skora do zabawy. Bardzo spodobało jej się wyczesywanie sierści – śmieje się pani Iza z płockiego schroniska.

Saba jest bardzo spragniona kontaktu z człowiekiem. Podczas sesji zdjęciowej biegała za piłką, przytulała się i z pasją podskakiwała, opierając się o nas łapami. Sprawdzi się idealnie jako pies pilnujący. Jest już po zabiegu sterylizacji, ma wszystkie szczepienia, jest odpchlona, odrobaczona, zaczipowana.

Sunia, podobnie zresztą jak wszystkie psy w schronisku, jest niezwykle sympatyczna, nie ma w sobie agresji, po prostu tęskni za normalnymi relacjami z człowiekiem, który okaże jej przyjaźń i serce.Pomocna dłoń Leroy Merlin

Na początku kwietnia w płockim Leroy Merlin odbyła się specjalna akcja dla pracowników Schroniska dla Zwierząt.

– Chcielibyśmy bardzo serdecznie podziękować Leroy Merlin w Płocku, która zorganizowała dla nas akcję wykonania bud dla naszych piesków – mówi Roman Kuczma, kierownik schroniska. – Wspólnie z pracownikami wykonaliśmy jedną budę, natomiast otrzymaliśmy jeszcze materiały na kilka, Leroy Merlin przekazało nam również materiały budowlane. Sama dyrekcja i pracownicy marketu zaangażowali się w tę akcję. To dla nas ogromna pomoc, za którą jesteśmy ogromnie wdzięczni – podsumowuje Roman Kuczma.

Mamy też dobrą wiadomość – według stanu na koniec marca, w płockim schronisku od początku roku zostały adoptowane już 93 psiaki. Tym samym na koniec marca było poniżej 150 zwierząt!
Niestety, sporo było zdarzeń wypadkowych, dlatego apelujemy do kierowców o ostrożność na drogach!

Jeśli chcecie pomóc psiakom i kociakom z płockiego schroniska, ale nie macie możliwości adoptowania zwierzaka, na pewno przyda się im karma, legowiska dla zwierząt czy zabawki. Schronisko chętnie przyjmie również materiały budowlane do budowy bud dla psów, jak deski, styropian o grubości ok. 4 cm, czy dobry impregnat do drewna (najlepiej w kolorze pinii, bo taki kolor ma większość lokum dla piesków).

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Popularne Dyskusje

Reklama

Przeczytaj

REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU