REKLAMA

“Przygarnij psiaka” – pomagamy lokatorom płockiego schroniska, odc. 76

REKLAMA

Jest najlepszym przyjacielem człowieka. Niestety, człowiek bywa jego najgorszym wrogiem. W naszym cyklu “Przygarnij psiaka” zajrzymy do płockiego schroniska dla zwierząt i opowiemy o psach i kotach, które – mimo złych doświadczeń – nadal chcą mieć swojego pana… A może znajdą go wśród Was?

Schronisko dla zwierząt w Płocku jest jednostką organizacyjną spółki SUEZ Płocka Gospodarka Komunalna Sp. z o.o., będącej częścią grupy kapitałowej SUEZ Polska / Suez Environnement / GDF SUEZ.

Dino

Dino to 2,5-letni pies, który do schroniska przyjechał z terenu Płocka w kwietniu 2017 roku. Jest już po zabiegu kastracji, w schronisku zadbano także o jego zaczipowanie, odpchlenie, odrobaczenie i zaszczepienie.

– Jest bardzo fajnym i towarzyskim psiakiem – zapewnia pani Iza ze Schroniska dla Zwierząt w Płocku. – Mieszka w boksie z dwoma suniami, wobec których nie wykazuje w ogóle agresji. Świetnie nadawałby się do domu z własnym ogródkiem, chociaż pewnie i w mieszkaniu dałby sobie radę – mówi pani Iza.

Dino jest życzliwym i radosnym psem, który chętnie przytula się i rozdaje buziaki. Na pewno sprawdzi się u rodziny z dziećmi i odwdzięczy się całym sercem za okazaną mu życzliwość.

Schronisko: Zachęcamy do adopcji!

Tradycyjnie zachęcamy do adopcji psów i kotów z płockiego schroniska, tym bardziej, że sporo z nich to młode i bardzo fajne zwierzęta, które z całego serca odwdzięczą się za okazane im serce.Jeśli wybierzecie już sobie pieska, którego chcecie zaadoptować, musicie pamiętać, że jeśli jeszcze nie miał tego zabiegu, to najpierw zostanie poddany sterylizacji lub kastracji (to zabieg obowiązkowy). Później zwierzę przebywa minimum dziesięć dni w szpitalu. Jeśli jest wszystko w porządku, psiak przechodzi ostatnie badania i szczepienia oraz umawiany jest termin odbioru.

Osoba adoptująca psiaka otrzymuje książeczkę szczepień psa, otrzymuje informacje na co musi zwrócić uwagę, kiedy powtórzyć szczepienia, płaci również za wydanie dokumentów 15 zł. Pies jest zaczipowany, schronisko zgłasza go też do bazy ogólnopolskiej.

Jeśli chcecie pomóc psiakom i kociakom z płockiego schroniska, ale nie macie możliwości adoptowania zwierzaka, na pewno przyda się im karma, legowiska dla zwierząt czy zabawki. Schronisko chętnie przyjmie również materiały budowlane do budowy bud dla psów, jak deski, styropian o grubości ok. 4 cm, czy dobry impregnat do drewna (najlepiej w kolorze pinii, bo taki kolor ma większość lokum dla piesków).

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Popularne Dyskusje

Reklama

Przeczytaj

REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU