REKLAMA

“Przygarnij psiaka” – pomagamy lokatorom płockiego schroniska, odc. 66 [FILM]

REKLAMA

Jest najlepszym przyjacielem człowieka. Niestety, człowiek bywa jego najgorszym wrogiem. W naszym cyklu “Przygarnij psiaka” zajrzymy do płockiego schroniska dla zwierząt i opowiemy o psach i kotach, które – mimo złych doświadczeń – nadal chcą mieć swojego pana… A może znajdą go wśród Was?

Schronisko dla zwierząt w Płocku jest jednostką organizacyjną spółki SUEZ Płocka Gospodarka Komunalna Sp. z o.o., będącej częścią grupy kapitałowej SUEZ Polska / Suez Environnement / GDF SUEZ.

PowiązaneTematy

Rudzik

Rudzik do schroniska dla zwierząt przyjechał w październiku 2017 roku z okolic Płocka. Ten niezmiernie przyjazny psiak ma sześć lat.

– Jest zaszczepiony, odrobaczony, odpchlony i zaczipowany – mówi pani Iza z płockiego schroniska. – Mieszka w boksie z sunią Frygą, z którą doskonale się dogaduje. To spokojny, życzliwy ludziom pies – dodaje.

Niestety, Rudzik nie miał dotychczas szczęścia, nikt z odwiedzających schronisko nie zainteresował się tym fajnym psiakiem. A szkoda. – Kiedy do nas przyjechał, był wystraszony, lękliwy i wycofany. Okazało się jednak, że to bardzo miły, przyjacielski pies, który może mieszkać zarówno w bloku, jak i w domku. Chociaż z racji gabarytów, najlepiej by mu było, mając własny wybieg, miejsce do aktywności – wyjaśnia pani Iza.

Rudzik chętnie się przytula, ma fajną, szorstkowłosą sierść. – Od kiedy jego poprzednia towarzyszka z boksu odeszła do adopcji, mam wrażenie, że chce nam powiedzieć: „Ja też chcę iść do domu…” – mówi smutno pani Iza.

Rudzik, fot. PetroNews

Fryga

Od kwietnia tego roku w płockim schronisku przebywa Fryga – niezwykle żywiołowa sunia, która równie co biegać, lubi się przytulać.To młoda, roczna suczka, odrobaczona, zaszczepiona, odpchlona i zaczipowana. Przeszła już zabieg sterylizacji, jest więc gotowa do adopcji.

– Kiedy do nas trafiła, bardzo nie lubiła zastrzyków, wykazywała duże zalęknienie. Teraz przeszła ogromną przemianę. Wyciszyła się, jest bardziej otwarta, podbiega chętnie do nas i ma sporo energii – uśmiecha się pani Iza.

Fryga powinna być w domku lub mieszkaniu, nie nadaje się do bycia na zewnątrz. Jest niewielka i niezmiernie przyjazna wobec ludzi. Na pewno z całego serca odwdzięczy się za stworzenie jej nowego domu.

Fryga, fot. PetroNews

Cały czas w schronisku trwają remonty i ocieplanie bud przed zimą. Dlatego jeśli chcecie pomóc psiakom i kociakom z płockiego schroniska, ale nie macie możliwości adoptowania zwierzaka, na pewno przyda się im karma, legowiska dla zwierząt czy zabawki. Schronisko chętnie przyjmie również materiały budowlane do budowy bud dla psów, jak deski, styropian o grubości ok. 4 cm, czy dobry impregnat do drewna (najlepiej w kolorze pinii, bo taki kolor ma większość lokum dla piesków).

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Komentarze 1

  1. Pchełka says:

    Chętnie bym przygarnęła ale mam już pieska i kota. Powodzenia dla psiaków! Niech szybko znajdą dom! :D

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej komentowane 7 dni

Reklama


REKLAMA

  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU