REKLAMA

“Przygarnij psiaka” – pomagamy lokatorom płockiego schroniska, odc. 45

REKLAMA

Jest najlepszym przyjacielem człowieka. Niestety, człowiek bywa jego najgorszym wrogiem. W naszym cyklu “Przygarnij psiaka” zajrzymy do płockiego schroniska dla zwierząt i opowiemy o psach i kotach, które – mimo złych doświadczeń – nadal chcą mieć swojego pana… A może znajdą go wśród Was?

Schronisko dla zwierząt w Płocku jest jednostką organizacyjną spółki SUEZ Płocka Gospodarka Komunalna Sp. z o.o., będącej częścią grupy kapitałowej SUEZ Polska / Suez Environnement / GDF SUEZ.

Odwiedzamy je, aby poznać jak funkcjonuje schronisko, jak zmieniło się przez ostatnie lata, ale i po to, by pokazać naszym czytelnikom wspaniałe psy i koty, które wiele przeszły, a marzą o jednym – o prawdziwym domu.

Gery

Fot. PetroNews

Ten przyjazny, biało-czarny pies, do płockiego schroniska przybył w czerwcu tego roku – znaleziono go na terenie jednej z płockich stacji paliw.

– Ma około trzech lat, jest bardzo spokojny i nie wykazuje w ogóle agresji – mówi pani Iza ze schroniska dla zwierząt w Płocku. – Myślę, że doskonale sprawdzi się jako pies stróżujący, ale i przyjacielski. Przyjaźnie zachowuje się zarówno w stosunku do dzieci, jak i dorosłych – zapewnia.

Ze względu na bardzo niesprzyjającą pogodę, nie mogliśmy wykonać sesji zdjęciowej na wybiegu, ale nawet podczas kilku minut w budynku schroniska zauważyliśmy, że Gery jest psem bardzo spragnionym pieszczot. Jest gotowy do adopcji – po zabiegu kastracji, zaszczepiony, zaczipowany, odpchlony i odrobaczony. Można więc adoptować go właściwie od ręki.

– Ma w sobie wiele miłości, którą z pewnością odda komuś, kto okaże mu serce – mówi pani Iza.

“Przygarnij psiaka” – pomagamy lokatorom płockiego schroniska, odc. 44Ikar

Fot. PetroNews

Jest kolegą Gerego z boksu. Ten dwuletni pies przyjechał do schroniska z terenu gminy Stara Biała.

– Jest już po zabiegu kastracji, został również zaczipowany, odrobaczony, zaszczepiony i odpchlony – wyjaśnia pani Iza. – Trafił do nas również w czerwcu, przyjechał bardzo wystraszony, nie wiedział co się dzieje. Nie wykazywał przy tym jednak żadnej agresji, po prostu się bał – tłumaczy.

Ikar faktycznie potrzebuje dużo okazanego mu serca. Nadal boi się kontaktów z obcymi ludźmi, ale po pewnym czasie oswaja się z sytuacją i pokazuje, jakim jest wspaniałym psem.

Pies zauroczył nas swoim wyglądem, jest w typie owczarka niemieckiego, z piękną postawą i mądrymi oczami. Widać, że na swojej drodze spotkał różnych ludzi, nie zawsze dobrych… Jesteśmy jednak pewni, że za okazane mu uczucie z czasem odwdzięczy się z nawiązką.

Schronisko: Zachęcamy do adopcji

Zima już w pełni, dlatego tym goręcej zachęcamy wszystkich, którzy chcą mieć psiego przyjaciela, do adopcji psiaków i kociaków z płockiego schroniska. Wśród wielu piesków różnych ras, są także szczeniaczki, które szczególnie trudno znoszą zimową aurę. Jest też sporo kotów, które z równą tęsknotą czekają na nowy dom.

Jeśli chcecie im pomóc, ale nie macie możliwości adoptowania zwierzaka, na pewno przyda się im specjalistyczna, weterynaryjna karma (przeznaczona dla psów ze schorzeniami nerek, wątroby czy skóry), legowiska dla zwierząt czy zabawki.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU