REKLAMA

“Przygarnij psiaka” – pomagamy lokatorom płockiego schroniska, odc. 35

REKLAMA

Jest najlepszym przyjacielem człowieka. Niestety, człowiek bywa jego najgorszym wrogiem. W naszym cyklu “Przygarnij psiaka” zajrzymy do płockiego schroniska dla zwierząt i opowiemy o psach i kotach, które – mimo złych doświadczeń – nadal chcą mieć swojego pana… A może znajdą go wśród Was?

Schronisko dla zwierząt w Płocku jest jednostką organizacyjną spółki SUEZ Płocka Gospodarka Komunalna Sp. z o.o., będącej częścią grupy kapitałowej SITA Polska / Suez Environnement / GDF SUEZ.

Odwiedzamy je, aby poznać jak funkcjonuje schronisko, jak zmieniło się przez ostatnie lata, ale i po to, by pokazać naszym czytelnikom wspaniałe psy i koty, które wiele przeszły, a marzą o jednym – o prawdziwym domu.

Ruda

Ruda mieszka w boksie z Borysem, bohaterem poprzedniego odcinka „Przygarnij psiaka”.

– Jest to łagodna sunia, która raczej nadaje się do domku jednorodzinnego, w bloku męczyłaby się, bo lubi ruch – mówi Barbara Sokołowska, kierownik płockiego schroniska. – Ruda jest bardzo przyjacielska – dodaje.

Sunia pojawiła się w schronisku w kwietniu tego roku, przywieziona przez płocką straż miejską. Ma 6 lat. – Nauczona jest różnych komend, możemy więc przypuszczać, że miała właściciela. Jest bardzo ułożona, wie jak chodzić na smyczy – wyjaśnia Barbara Sokołowska.

Jak dodaje, Ruda jest bardzo związana z Borysem, więc byłoby najlepiej, gdyby poszła z nim do adopcji do jednego domu. – Psy bardzo dobrze rozumieją się i wspierają – mówi kierownik schroniska.Ze względu na odkleszczanie wybiegów dla psów, nie mogliśmy sfilmować Rudej. Zapewniamy jednak – ta sunia może zauroczyć, na pewno będzie świetnym przyjacielem.

Schronisko: Otwieramy szczeniakarnię

Barbara Sokołowska, kierownik schroniska w Płocku

Płockie schronisko wzbogaci się wkrótce o specjalne pomieszczenie dla małych piesków. – Szczeniakarnia jest już w trakcie budowy – potwierdza Barbara Sokołowska. – Będzie przepiękna, z podgrzewaną podłogą, budowana od podstaw. Już wkrótce szczeniaczki będą miały swoje własne pomieszczenia – dodaje kierownik schroniska.

Jak tłumaczy, szczeniaczki co prawda zawsze najszybciej są adoptowane, jednak wciąż przybywają nowe pieski, którym specjalne pomieszczenie na pewno się przyda.

Wy również możecie pomóc psom i kotom, które przebywają w schronisku. Jeśli nie możecie adoptować psiaka czy kociaka, na pewno przyda się im specjalistyczna, weterynaryjna karma (przeznaczona dla psów ze schorzeniami nerek, wątroby czy skóry), legowiska dla zwierząt czy zabawki.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU