REKLAMA

“Przygarnij psiaka” – pomagamy lokatorom płockiego schroniska, odc. 30

REKLAMA

Jest najlepszym przyjacielem człowieka. Niestety, człowiek bywa jego najgorszym wrogiem. W naszym cyklu “Przygarnij psiaka” zajrzymy do płockiego schroniska dla zwierząt i opowiemy o psach i kotach, które – mimo złych doświadczeń – nadal chcą mieć swojego pana… A może znajdą go wśród Was?

Schronisko dla zwierząt w Płocku jest jednostką organizacyjną spółki SUEZ Płocka Gospodarka Komunalna Sp. z o.o., będącej częścią grupy kapitałowej SITA Polska / Suez Environnement / GDF SUEZ.

PowiązaneTematy

Odwiedzamy je, aby poznać jak funkcjonuje schronisko, jak zmieniło się przez ostatnie lata, ale i po to, by pokazać naszym czytelnikom wspaniałe psy i koty, które wiele przeszły, a marzą o jednym – o prawdziwym domu.

Maja

Fot. PetroNews

Maja urodziła się w 2015 roku, do płockiego schroniska trafiła w lipcu 2016 roku, przywiózł ją pracownik schroniska po zgłoszeniu telefonicznym.

– Jest to bardzo przyjazna sunia, świetnie dogaduje się z innymi psami – mówi Katarzyna Malinowska, która zapoznaje nas z Mają. – Jest łagodna, spokojna, na pewno odnalazłaby się w nowym domu, również takim, w którym są dzieci – zapewnia.

Maja jest już po sterylizacji, nie ma żadnych chorób i jest gotowa do adopcji. Nadaje się zarówno do mieszkania, jak i na podwórko. Na wybiegu zachowywała się wobec nas przyjaźnie, biegając swobodnie i obwąchując zabawki. Na pewno będzie świetnym przyjacielem na długie lata.

Akcja Przygarnij seniora

Płockie schronisko ponownie organizuje akcję „Przygarnij seniora”. Chodzi w niej o to, żeby starsze psy chociaż na koniec życia poczuły, co to jest miłość.

Fot. PetroNews

Jak tłumaczy pani Kasia, często starsze psy pomijane są bowiem przy adopcji, ze względu na obawy o ich stan zdrowia. Dlatego osoby, które zaadoptują seniorów z płockiego schroniska, będą miały darmowe szczepienia przeciwko wściekliźnie dla swoich podopiecznych, otrzymają także podstawowe wyposażenie – smycz i obrożę.

Starsze psiaki ze schroniska zostaną też sfotografowane, a ich podobizny będą umieszczone w Galerii Wisła, podczas specjalnej wystawy.

Wy również możecie pomóc psom i kotom, które przebywają w schronisku. Na pewno przyda się im specjalistyczna, weterynaryjna karma (przeznaczona dla psów ze schorzeniami nerek, wątroby czy skóry), legowiska dla zwierząt czy zabawki.