REKLAMA

“Przygarnij psiaka” – pomagamy lokatorom płockiego schroniska, odc. 29

REKLAMA

Jest najlepszym przyjacielem człowieka. Niestety, człowiek bywa jego najgorszym wrogiem. W naszym cyklu “Przygarnij psiaka” zajrzymy do płockiego schroniska dla zwierząt i opowiemy o psach i kotach, które – mimo złych doświadczeń – nadal chcą mieć swojego pana… A może znajdą go wśród Was?

Schronisko dla zwierząt w Płocku jest jednostką organizacyjną spółki SUEZ Płocka Gospodarka Komunalna Sp. z o.o., będącej częścią grupy kapitałowej SITA Polska / Suez Environnement / GDF SUEZ.

Odwiedzamy je, aby poznać jak funkcjonuje schronisko, jak zmieniło się przez ostatnie lata, ale i po to, by pokazać naszym czytelnikom wspaniałe psy i koty, które wiele przeszły, a marzą o jednym – o prawdziwym domu.

Tofik

Tofik trafił do płockiego schroniska w kwietniu ubiegłego roku. Przywiozła go straż miejska, kiedy błąkał się na terenie jednej ze spółdzielni mieszkaniowych. Miał wówczas zmiany skórne na uszach i na łapie, które zostały już wyleczone.

To 6-letni pies, który swoim zachowaniem ujmuje miłośników czworonożnych przyjaciół. – Jest niesamowicie przyjacielski, to typowy kanapowiec, który doskonale czuje się w zabawach z dziećmi – mówi pani Kasia z płockiego schroniska. – Nie wykazuje żadnej agresji, jest radosny, bardzo dobrze czuje się na spacerze – przyznaje.Tofik przy spotkaniu z nami był bardzo przyjacielski. Bez obaw podbiegał do nas, ale bardziej interesowały go zabawki i przytulanie się do opiekunek. Na pewno odda nowemu właścicielowi całą miłość, jaką otrzyma.

 

Dzieci zrobiły skrzynki dla zwierzaków

W pomoc dla schroniska mali i duzi płocczanie angażują się na wiele sposobów. Jak już pisaliśmy, 21 marca swoje serce okazali pracownicy marketu Leroy Merlin, dzięki czemu pracownicy schroniska wraz z dziećmi mogli wykonać skrzynki do wylegiwania się dla szczeniaków i kotów. Market użyczył w tym celu swojej pracowni, sprzętu oraz materiałów.

– Dzieci wykazały się naprawdę dużą fantazją przy dekorowaniu pojemników dla naszych zwierząt – mówi Artur Mardofel, pełniący obowiązki kierownika schroniska. – Na pewno będziemy myśleli o powtórzeniu tej akcji, wszyscy fajnie się bawiliśmy. A nasze koty są niezmiernie zadowolone z nowych miejsc do wypoczynku – uśmiecha się pan Artur.

Wy również możecie pomóc psom i kotom, które przebywają w schronisku. Na pewno przyda się im specjalistyczna, weterynaryjna karma (przeznaczona dla psów ze schorzeniami nerek, wątroby czy skóry), legowiska dla zwierząt czy zabawki.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU