REKLAMA

“Przygarnij psiaka” – pomagamy lokatorom płockiego schroniska, odc. 25

REKLAMA

Jest najlepszym przyjacielem człowieka. Niestety, człowiek bywa jego najgorszym wrogiem. W naszym cyklu “Przygarnij psiaka” zajrzymy do płockiego schroniska dla zwierząt i opowiemy o psach i kotach, które – mimo złych doświadczeń – nadal chcą mieć swojego pana… A może znajdą go wśród Was?

PowiązaneTematy

Schronisko dla zwierząt w Płocku jest jedSITA_logo_RGB_wwwnostką organizacyjną spółki SITA Płocka Gospodarka Komunalna, będącej częścią grupy kapitałowej SITA Polska / Suez Environnement / GDF SUEZ.

Odwiedzamy je, aby poznać jak funkcjonuje schronisko, jak zmieniło się przez ostatnie lata, ale i po to, by pokazać naszym czytelnikom wspaniałe psy i koty, które wiele przeszły, a marzą o jednym – o prawdziwym domu.

Dyzio

Dyzio to piękny i bardzo życzliwy pies. – Ma około cztery lata, przyjechał do nas z terenu powiatu płockiego – mówi Katarzyna Bylicka z płockiego schroniska.

W schronisku Dyzio mieszka od listopada 2016 roku i już zdążył sobie zagarnąć serca pracowników płockiego schroniska. – Bardzo fajnie się zachowuje na wybiegu, lubi i potrafi chodzić na smyczy, aportuje, lubi bawić się zabawkami – wymienia pani Kasia. – Jest bardzo przyjazny wobec dzieci, może przebywać zarówno w mieszkaniu, jak i na podwórku – dodaje.

Dyzio jest zdrowy, już po zabiegu kastracji, jest gotowy do adopcji.  Mieliśmy możliwość sami sprawdzić, jak bardzo przyjaźnie zachowuje się wobec ludzi. Ma w sobie dużo pozytywnej energii i radości życia. Na pewno będzie wdzięczny za nowy dom, w którym okaże wdzięczność za serce i przyjaźń.Adoptuj psiaka i kociaka

Jak adoptować psiaki i kociaki? Zwierzęta, które trafiają do schroniska, są na wejściu szczegółowo badane przez lekarza weterynarii, następnie czipowane, odrobaczane oraz zabezpieczone przeciwko pchłom i kleszczom. Zawsze muszą przejść 15-dniową kwarantannę. Po kwarantannie są szczepione przeciwko chorobom zakaźnym.

Szczenięta oraz zwierzęta, które nie osiągnęły dojrzałości płciowej, wydawane są bez przeprowadzonego zabiegu kastracji czy sterylizacji. Jednak osoba adoptująca musi podpisać zobowiązanie o przeprowadzeniu tego zabiegu we własnym zakresie, wkrótce po osiągnięciu dojrzałości płciowej zwierzęcia. Natomiast zwierzęta dojrzałe płciowo, wydawane są po zabiegu kastracji lub sterylizacji (w zależności od płci) przeprowadzonej w schronisku dla zwierząt.

Zawsze przed adopcją zwierzak poddany jest badaniu ogólnemu przez lekarza weterynarii, który – w przypadku podejrzenia choroby – może zdecydować o przesunięciu terminu adopcji. Jeżeli badanie kliniczne nie wykaże zmian chorobowych, lekarz weterynarii wypełnia książeczkę zdrowia zwierzęcia i przekazuje ją nowemu właścicielowi.

Jeśli już wybierzecie psiaka lub kotka i zwierzę jest przygotowane do adopcji, musicie wziąć ze sobą dowód osobisty, smycz, obrożę i, ewentualnie, kaganiec. Koszt nabycia zwierzaka to 15 zł, jednak nie dotyczy on psów-seniorów – w ich przypadku adopcja jest darmowa.

Można również pomóc inaczej psom i kotom, które przebywają w schronisku. Na pewno przyda się im specjalistyczna, weterynaryjna karma (przeznaczona dla psów ze schorzeniami nerek, wątroby czy skóry, np. marki Royal, Eukanuba, Hills), legowiska dla zwierząt czy zabawki.

 

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej komentowane 7 dni

Reklama


REKLAMA

  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU