Jest najlepszym przyjacielem człowieka. Niestety, człowiek bywa jego najgorszym wrogiem. W naszym cyklu “Przygarnij psiaka” zajrzymy do płockiego schroniska dla zwierząt i opowiemy o psach i kotach, które – mimo złych doświadczeń – nadal chcą mieć swojego pana… A może znajdą go wśród Was?

Schronisko dla zwierząt w Płocku jest jedSITA_logo_RGB_wwwnostką organizacyjną spółki SITA Płocka Gospodarka Komunalna, będącej częścią grupy kapitałowej SITA Polska / Suez Environnement / GDF SUEZ.

Odwiedzamy je, aby poznać jak funkcjonuje schronisko, jak zmieniło się przez ostatnie lata, ale i po to, by pokazać naszym czytelnikom wspaniałe psy i koty, które wiele przeszły, a marzą o jednym – o prawdziwym domu.

Asik

Fot. Tomasz Stachurski

Fot. Tomasz Stachurski

Asik przyjechał do płockiego schroniska w marcu tego roku, został znaleziony przy ul. Ciechomickiej. – Ma około 7-8 lat – mówi Magdalena Krakowska-Doliasz, kierownik schroniska. – Jest już po zabiegu kastracji. Trafił do nas bardzo zapchlony, aż miał ubytki sierści – wspomina.

W tej chwili Asik jest okazem zdrowia, dzięki troskliwej opiece weterynarza i pracowników schroniska, nie ma już problemów skórnych.

– Jest to bardzo pogodny pies, przyjazny, uwielbia dzieci – chwali go Magdalena Krakowska-Doliasz. – Doskonale sprawdzi się zarówno w domu, jak i jako pies stróżujący – dodaje.

Nam Asik pokazał się z jak najlepszej strony – przyjacielski, ufny i pełen radości życia. Jesteśmy pewni, że dla odpowiedniej osoby może stać się najlepszym towarzyszem, który odwdzięczy się za dom całym psim sercem.

GieGowcy dla schroniska

GieGowcy’16 to kibice płockich szczypiornistów Wisły Płock, którzy odpowiadają za doping i atmosferę na hali. Postanowili wesprzeć płockie schronisko i zwierzęta, które tam przebywają.

– Grudzień to wyjątkowy czas, gdy wszyscy pamiętamy nie tylko o prezentach świątecznych dla najbliższych, ale też zdobywamy się na szczególne gesty dobrej woli dla tych, którzy najbardziej tego potrzebują. My, jako pierwszy cel postawiliśmy sobie Schronisko dla zwierząt w Płocku i wsparcie go poprzez zbiórkę karmy dla czworonogów, które nie mają tyle szczęścia żeby przezimować w ciepłym domu z kochającymi właścicielami – tłumaczą organizatorzy akcji.

zbiorka_schroniskoGieGowcy proponują dwa sposoby wsparcia schroniska:
1. Zbiórka suchej karmy (marka dowolna) dla psów i kotów. Oprócz karmy, zbierane są także: koce, kołdry (bez pierza!) i miski. Centralnym punktem zbiórki jest Zakład Krawiecki i Pasmanteria na rogu ulic Bielska-Ostatnia, czynne od poniedziałku do piątku w godzinach 8-17.
2. Ci, którzy nie mogą dostarczyć materiałów osobiście, mogą przelać pieniądze na konto. Dane do przelewu:
GieGowcy, 04 1140 2004 0000 3302 7652 9296 (mBank), z dopiskiem: swoje dane – zbiórka na schronisko. Jeśli ktoś nie chce podawać swoich danych, wystarczy sam dopisek “Zbiórka na schronisko”.
Listę wpłat (imiennych i anonimowych) organizatorzy będą na bieżąco publikować na ich fanpage’u.

– Za zebrane na koncie pieniądze zakupimy wyżej wymienione produkty i wszystko dostarczymy do schroniska tuż przed świętami – mówią organizatorzy. Spośród wszystkich darczyńców (liczy się każda złotówka!), będą losować trzech, którzy dostaną zestaw: smycz oraz komplet wlepek. Akcja zakończy się 21 grudnia.

Oczywiście psom i kotom z płockiego schroniska możecie też pomóc, adoptując zwierzęta. Jeśli nie macie takiej możliwości, na pewno przyda się im specjalistyczna, weterynaryjna karma (przeznaczona dla psów ze schorzeniami nerek, wątroby czy skóry, np. marki Royal, Eukanuba, Hills), legowiska dla zwierząt czy zabawki.

Podziel się:

Zostaw Komentarz

Warto Przeczytać

Ostatnie Informacje

Więcej Nowych Informacji