Jest najlepszym przyjacielem człowieka. Niestety, człowiek bywa jego najgorszym wrogiem. W naszym cyklu “Przygarnij psiaka” zajrzymy do płockiego schroniska dla zwierząt i opowiemy o psach i kotach, które – mimo złych doświadczeń – nadal chcą mieć swojego pana… A może znajdą go wśród Was?

Schronisko dla zwierząt w Płocku jest jedSITA_logo_RGB_wwwnostką organizacyjną spółki SITA Płocka Gospodarka Komunalna, będącej częścią grupy kapitałowej SITA Polska / Suez Environnement / GDF SUEZ.

Odwiedzamy je, aby poznać jak funkcjonuje schronisko, jak zmieniło się przez ostatnie lata, ale i po to, by pokazać naszym czytelnikom wspaniałe psy i koty, które wiele przeszły, a marzą o jednym – o prawdziwym domu.

Baster

Fot. Tomasz Stachurski

Fot. Tomasz Stachurski

Baster jest z psem z charakterem. – Ma około 8 lat, w schronisku przebywa od dwóch lat – mówi Magdalena Krakowska-Doliasz, kierownik płockiego schroniska.

– Trafił do nas z okolic Płocka, w bardzo złym stanie – wspomina pani Magda. – W trakcie leczenia okazało się, że raz chudnie, raz tyje, na zmianę. W końcu ustabilizowaliśmy to, na szczęście były to tylko przejściowe kłopoty. Niedawno miał wykonane badania, wszystko jest już w porządku – cieszy się kierownik schroniska.

Fot. Tomasz Stachurski

Fot. Tomasz Stachurski

Baster jest już po kastracji, gotowy na przyjaźń z nowym opiekunem, który go nie zostawi. – Na pewno jest to pies, którym powinna zająć się osoba o silnym charakterze, dominująca. – Jeśli Baster wyczuje słabość, może zacząć dominować w związku pies – właściciel – tłumaczy pani Magda.

– To pies, który sam wybiera sobie przyjaciół. Jeśli kogoś polubi, jest przemiły. Jeśli ktoś mu się nie spodoba, to nie udaje, że jest fajnie. Ma charakter – podkreśla.

Zdecydowanie nie jest to pies – przytulanka. Potrzebuje stanowczości, ale nie agresji. A jeśli już kogoś pokocha, to miłość będzie okazywał do końca życia.

Schronisko – pomóżmy psom przed zimą!

Zbliża się najgorszy okres dla zwierząt domowych. Mróz, śnieg, marznący deszcz szczególnie doskwiera zwierzętom, które mają krótką sierść i mocno odczuwają zimno. Wśród nich są również psy z płockiego schroniska.

Możecie im pomóc, przede wszystkim adoptując zwierzęta. Jeśli nie macie takiej możliwości, pomóc psom i kotom, które przebywają w schronisku można też inaczej. Na pewno przyda się im specjalistyczna, weterynaryjna karma (przeznaczona dla psów ze schorzeniami nerek, wątroby czy skóry, np. marki Royal, Eukanuba, Hills), legowiska dla zwierząt czy zabawki.

W okresie zimowym przydadzą się również stare koce, kołdry czy dywany, którymi będzie można ocieplić boksy dla psów. Pamiętajcie, że one wycierpiały już w życiu dużo, ale ciągle z nadzieją patrzą w stronę wejścia, czekając, czy tym razem pojawi się przyjaciel dla nich…

Podziel się:

Zostaw Komentarz

Warto Przeczytać

Ostatnie Informacje

Więcej Nowych Informacji