REKLAMA

„Przygarnij psiaka” – pomagamy lokatorom płockiego schroniska, odc.140 [ZDJĘCIA]

REKLAMA

W 140. odcinku z serii „Przygarnij psiaka”  przedstawiamy młodziutką Fajną oraz Noska, psiaka po przejściach. Obydwa zwierzaki marzą o nowych rodzinach, które obdarzą je zasłużoną miłością.

Schronisko dla zwierząt w Płocku jest jednostką organizacyjną spółki PreZero Płocka Gospodarka Komunalna Sp. z o.o.

Nosek to żywiołowy psiak po przejściach. Został odebrany od właściciela, który się nad nim znęcał. Fajna jest jednym ze szczeniaczków, znajdujących się w Schronisku dla zwierząt w Płocku, które marzą o tym, aby jak najszybciej trafić do kochającej rodziny.

Fajna

fot. Wiktor Pleczyński

Fajna to mała, około półroczna sunia o przyjaznym usposobieniu. Pozytywnie reaguje na inne psy. Uczy się chodzić na smyczy i coraz lepiej jej to wychodzi. Jest kochanym pieskiem, który bardzo lubi kontakt z człowiekiem.

– Fajna i inne szczeniaczki, które są w schronisku, powinny jak najszybciej znaleźć dom. W schronisku nie da się zapewnić im odpowiedniego poziomu socjalizacji. Powinny mieć kontakt z ludźmi, z innymi zwierzętami i zapewnione spacery, o co w schronisku trudno w ilości takiej, jakiej potrzebuje taki szczeniaczek. Starania pracowników schroniska i wolontariuszy nie wystarczą  – opowiada wolontariuszka Stowarzyszenia Płock Przyjazny Psom, opiekująca się Fajną.

fot. Wiktor Pleczyński

Dla Fajnej Schronisko dla zwierząt w Płocku szuka domu, który zapewni jej ciepłe posłanie, kilka spacerów dziennie i dużo miłości.

Numer do wolontariuszki opiekującej się Fajną: Monika 501796818.

Nosek

fot. Wiktor Pleczyński

Nosek to średniej wielkości psiak o ciemnym umaszczeniu, który większość swojego życia spędził w schronisku. Na nowy dom czeka już 6 lat. To czworonóg o bardzo smutnej przeszłości, został zabrany interwencyjnie od poprzedniego właściciela, który się nad nim znęcał.Psiak po znalezieniu się w schronisku przez długi czas bał się nawet wyjść z budy i widać było tylko jego czarny nosek, stąd wzięło się jego imię. Do tej pory boi się spoglądać na człowieka i odwraca wzrok.

– Był na łańcuchu, bito go i głodzono, różnie było z nim, dlatego nie miał zaufania do ludzi. Ciężko było mu się przełamać, jeszcze ma takie odruchy, ale jest już znacznie lepiej. Inne psy w ogóle mu nie przeszkadzają, z każdym się chętnie dogada i nawet chce się bawić. Do ludzi też podchodzi łagodnie, natomiast z taką rezerwą, jak to piesek po przejściach. Praca z nim trwała ponad rok, zanim w ogóle wyszedł na spacer – tłumaczy wolontariuszka opiekująca się Noskiem.

fot. Wiktor Pleczyński

Nosek jest energicznym psiakiem, który potrzebuje ruchu, więc najlepszy byłby dla niego dom z ogrodem. Nowa rodzina Noska musi wiedzieć, jak obchodzić się z pieskiem po przejściach.

Numer do wolontariuszek Stowarzyszenia Płock Przyjazny Psom, opiekujących się Noskiem: Renia 535 468 201, Iwona 604 077 142.

Kołdry nie pomogą psiakom podczas mrozów

W Schronisku dla zwierząt w Płocku trwają intensywne przygotowania przed zimą. Psiaki będą bardzo wdzięczne za stare wykładziny, dywany, koce i narzuty. Niestety, kompletnie nieprzydatne są kołdry, poduszki i poszewki, które prawie natychmiast zostają zniszczone.

Cały czas potrzeba też karmy dla czworonogów. Schronisko prosi o przynoszenie karmy lepszej jakości, żeby zapewnić zwierzakom godne warunki do czasu, aż znajdą nowe domy.

Jeśli i Wy chcecie stworzyć dom dla psiego lub kociego przyjaciela, zerknijcie na stronę facebookową schroniska oraz na stronę Stowarzyszenia Wolontariat Schronisko Płock – Stowarzyszenie Płock Przyjazny Psom. Aby bliżej poznać psa lub kotka, wystarczy wcześniej skontaktować się ze schroniskiem (tel. 24-262-47-99). Ze względu na panującą nadal epidemię, warto przy odbiorze własnego zwierzęcia bądź w celach adopcyjnych liczbę osób odwiedzających ograniczyć do niezbędnego minimum.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Kolejny Artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

REKLAMA


  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU