REKLAMA

„Przygarnij psiaka” – pomagamy lokatorom płockiego schroniska, odc.137 [ZDJĘCIA]

REKLAMA

W 137. odcinku z serii „Przygarnij psiaka” opowiemy o Cziperze i Luky’m. Pierwszy z wymienionych zwierzaków do Schroniska dla zwierząt w Płocku trafił niedawno, drugi natomiast od dawna czeka na nową kochającą rodzinę.

Schronisko dla zwierząt w Płocku jest jednostką organizacyjną spółki PreZero Płocka Gospodarka Komunalna Sp. z o.o.

Cziper to nowy mieszkaniec Schroniska dla zwierząt w Płocku. Psiak liczy na to, że długo nie zabawi w kojcu i znajdzie nową rodzinę. Dla Lucky’ego natomiast czasy poza schroniskiem to zamierzchła przeszłość. Czworonóg od wielu miesięcy marzy o własnym domu.

Cziper

fot. Wiktor Pleczyński

Cziper to bardzo ładny piesek urodzony między 2017 a 2018 rokiem. Zwierzak jest średniej wielkości, waży około 12 kg. Trafił do schroniska niedawno, 15 września tego roku. Cziper jest przyjazny zarówno wobec ludzi, jak i zwierząt. Uwielbia pieszczoty, głaskanie i przytulanie.

Psiak może też pochwalić się ładną sierścią, która wymaga trochę pielęgnacji. Łatwo jest jednak o nią zadbać, gdyż Cziper lubi zabieg czesania.

fot. Wiktor Pleczyński

– Cziper bardzo ładnie chodzi na smyczy, chociaż jest to wulkan energii i trzeba mu zapewnić dużo ruchu. Nie jest to zdecydowanie pies na kanapę, który będzie tylko głaskany i przytulany. Polecamy psiaka rodzinie, która lubi aktywny wypoczynek i długie spacery. Cziper może być też w domu, gdzie jest inny pies, jednak wymaga to wcześniejszego zapoznania zwierzaków – mówi wolontariuszka opiekująca się Cziperem.

fot. Wiktor Pleczyński

Numer do wolontariuszek Stowarzyszenia Płock Przyjazny Psom, opiekujących się Cziperem: Beata – 605 486 870 i Zuzanna – 608 579 041.

Lucky

fot. Wiktor Pleczyński

Lucky (nr karty 120/20) to urodzony około 2008 roku psiak w typie owczarka, który w schronisku przebywa od 2020 roku. Czworonóg został bardzo skrzywdzony przez człowieka, trafił do schroniska w wyniku interwencji.Psiak jest bardzo energiczny i silny. Zna podstawowe komendy, jest przyjaźnie nastawiony do ludzi, pomimo wcześniejszego złego traktowania. Lucky jest ciekawy świata, interesują go wszelkie zapachy i inne psy.

fot. Wiktor Pleczyński

– Lucky na spacerach nie sprawia żadnego problemu, ładnie chodzi na smyczy, nie ciągnie. Ma też pozytywny stosunek do innych psów, lubi się z nimi bawić. Jest to świetny psiak, który uwielbia się bawić także sam, na przykład w wodzie. Lucky potrzebuje towarzystwa człowieka, przy opiekunie uspokaja się. Lubi też być głaskany – opowiada wolontariuszka ze Stowarzyszenia Płock Przyjazny Psom.

Lucky w boksie domaga się uwagi i pieszczot od przechodzących obok osób. Obecność innego czworonoga nie powinna być problemem, a nawet może pomóc mu w zaaklimatyzowaniu się w nowym domu.

Numer do wolontariusza opiekującego się Lucky’m: Kamil – 660 893 432.

fot. Wiktor Pleczyński

Przygotowania do chłodów

Schronisko dla zwierząt w Płocku szykuje się do stawienia czoła jesiennym chłodom. Przydadzą się stare wykładziny, dywany, koce, narzuty. Zaznaczmy, że kołdry, poduszki czy poszewki nie sprawdzają się, gdyż szybko ulegają zniszczeniu. Cały czas potrzeba też karmy dla czworonogów. Schronisko prosi o przynoszenie karmy lepszej jakości, żeby zapewnić zwierzakom godne warunki do czasu, aż znajdą nowe domy.

Jeśli i Wy chcecie stworzyć dom dla psiego lub kociego przyjaciela, zerknijcie na stronę facebookową schroniska oraz na stronę Stowarzyszenia Wolontariat Schronisko Płock – Stowarzyszenie Płock Przyjazny Psom. Aby bliżej poznać psa lub kotka, wystarczy wcześniej skontaktować się ze schroniskiem (tel. 24-262-47-99). Ze względu na panującą nadal epidemię, warto przy odbiorze własnego zwierzęcia bądź w celach adopcyjnych liczbę osób odwiedzających ograniczyć do niezbędnego minimum.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Kolejny Artykuł

Komentarze 2

  1. Polak says:

    Typowo katolickie szambo wybiło jak widać , jeden pies jest ważniejszych niż cała twoja rodzina śmieciu

  2. Wróg ku says:

    Miejsce psa to jet przy budzie. Łopata w łeb i ziemia łeb Wisła, suym czekają na pokarm.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

REKLAMA


  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU