REKLAMA

„Przygarnij psiaka” – pomagamy lokatorom płockiego schroniska, odc.136 [ZDJĘCIA]

REKLAMA

W 136. odcinku z serii „Przygarnij psiaka” przedstawiamy Bunię oraz Rico, dwa urocze i spokojne psiaki. Tymczasem Schronisko dla zwierząt w Płocku szykuje się na chłody i apeluje o wsparcie.

Schronisko dla zwierząt w Płocku jest jednostką organizacyjną spółki PreZero Płocka Gospodarka Komunalna Sp. z o.o.

PowiązaneTematy

Bunia i Rico to dwa spokojne psiaki średniej wielkości. Suczka trafiła do schroniska w tym roku i bardzo potrzebuje nowego domu, aby przezwyciężyć swoje lęki. Rico to uroczy i kochający kontakt z człowiekiem zwierzak, który aż połowę swojego życia spędził w oczekiwaniu na nową rodzinę.

Bunia

fot. Wiktor Pleczyński

Bunia (nr karty: 59/21) to około 6-letnia suczka średniej wielkości o charakterystycznym, niebieskawym języku. Posiada krótką, gęstą sierść w umaszczeniu biszkoptowym. Jest dobrze zbudowana, ma krótki, silny grzbiet, głęboką i szeroką klatkę piersiową.

– Jej opiekunem powinna być kobieta, ponieważ w stosunku do mężczyzn Bunia jest sceptyczna. Ona w ogóle boi się nowych osób, trzeba dać jej trochę czasu, żeby poznała człowieka. Opiekun musi być osobą cierpliwą i konsekwentną wobec niej, zdecydowanie powinien to być ktoś z doświadczeniem w opiece nad psami. Z każdym spacerem, im częściej przebywa z danym człowiekiem, tym staje się bardziej ufna, podchodzi i daje się pogłaskać – opowiada nam wolontariuszka opiekująca się Bunią.

fot. Wiktor Pleczyński

Suczka bardzo chętnie wychodzi na spacery, na których może do woli węszyć, a od czasu do czasu zwrócić uwagę na opiekuna. Jest spokojnym i łagodnym psem, ale jednocześnie jest niezależna i uparta. Wymaga cierpliwego i łagodnego, ale bardzo stanowczego i konsekwentnego prowadzenia.

fot. Wiktor Pleczyński

Numer do wolontariuszek Stowarzyszenia Płock Przyjazny Psom, opiekujących się Bunią: Ola 782 602 550, Zuza 797 241 705.Rico

fot. Wiktor Pleczyński

Rico (nr karty: 261/16) ma około 10 lat i już od 5 lat znajduje się w schronisku. To bardzo spokojny piesek. Nie jest agresywny ani wobec ludzi, ani wobec innych psów. Pomimo wieku, czworonóg cieszy się dobrym zdrowiem.

– To jest piesek totalnie bezproblemowy, klasyczna przylepa. W stosunku do innych psów zachowuje się idealnie, czasami nawet pomaga nam w opiece nad pieskami lękowymi, bo stanowi on taką oazę spokoju. Rico na smyczy chodzi pięknie, nie ciągnie. Woli głaskanie, niż aktywną zabawę. Z pewnością przypadnie do gustu osobom starszym – opowiada wolontariuszka opiekująca się Rico.

fot. Wiktor Pleczyński

Schronisko szuka dla niego domu w spokojnej okolicy, bo zwierzak w zgiełku miasta nie czuje się pewnie.

Numery do wolontariuszy Stowarzyszenia Płock Przyjazny Psom, opiekujących się Rico: Małgosia – 607 377 564, Agata – 536 724 530.

fot. Wiktor Pleczyński

Przygotowania do chłodów

Schronisko dla zwierząt w Płocku szykuje się do stawienia czoła jesiennym chłodom. Przydadzą się stare wykładziny, dywany, koce, narzuty. Zaznaczmy, że kołdry, poduszki czy poszewki nie sprawdzają się, gdyż szybko ulegają zniszczeniu. Cały czas potrzeba też karmy dla czworonogów. Schronisko prosi o przynoszenie karmy lepszej jakości, żeby zapewnić zwierzakom godne warunki do czasu, aż znajdą nowe domy.

Jeśli i Wy chcecie stworzyć dom dla psiego lub kociego przyjaciela, zerknijcie na stronę facebookową schroniska oraz na stronę Stowarzyszenia Wolontariat Schronisko Płock – Stowarzyszenie Płock Przyjazny Psom. Aby bliżej poznać psa lub kotka, wystarczy wcześniej skontaktować się ze schroniskiem (tel. 24-262-47-99). Ze względu na panującą nadal epidemię, warto przy odbiorze własnego zwierzęcia bądź w celach adopcyjnych liczbę osób odwiedzających ograniczyć do niezbędnego minimum.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej komentowane 7 dni

Reklama


REKLAMA

  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU