REKLAMA

„Przygarnij psiaka” – pomagamy lokatorom płockiego schroniska, odc.129 [ZDJĘCIA]

REKLAMA

Franio i Bary to „faceci” po przejściach, którzy potrzebują od nowych rodzin dużo miłości i czasu. Psiaki czekają w Schronisku dla zwierząt w Płocku na nowych, kochających właścicieli.

Schronisko dla zwierząt w Płocku jest jednostką organizacyjną spółki SUEZ Płocka Gospodarka Komunalna Sp. z o.o., będącej częścią grupy kapitałowej SUEZ Polska / Suez Environnement / GDF SUEZ.

W 129. odcinku z serii „Przygarnij Psiaka” opowiemy o dwóch psiakach po przejściach, Franku i Barym. Obydwa zwierzaki są na początku dość nieufne – potrzeba dużo miłości i czasu, aby nawiązały więź z człowiekiem.

Franio

fot. Wiktor Pleczyński

Franek (nr karty 277/14) to 10-letni, nieduży czworonóg. Jest dość nieufnym psem, który dopiero od niedawna wychodzi na spacery. Musiało minąć sporo czasu, zanim nareszcie zaczął cieszyć się na widok swojego opiekuna.

– Franio był pieskiem bardzo wycofanym, nieufnym, dopiero po żmudnej pracy wolontariuszy zaczął odzyskiwać zaufanie do ludzi. W tej chwili jest przyjaźnie nastawiony do wszystkich ludzi – wyjaśnia wolontariuszka opiekująca się Frankiem.

fot. Wiktor Pleczyński

Piesek na razie zaciekawiony jest głównie otoczeniem, mniej interesuje się człowiekiem. Najważniejsze jest dla niego zwiedzanie i węszenie.

Na inne psy reaguje spokojnie, czasami nawet nie zwraca na nie uwagi. W domu trzeba będzie poświęcić Frankowi dużo czasu i pracować z nim nad budowaniem więzi. Psiak potrzebuje człowieka, który będzie rozumiał jego potrzeby, będzie obok niego i się nim zaopiekuje.

fot. Wiktor Pleczyński

Ze względu na lękliwość psiaka, schronisko zaleca go do domu bez innych czworonogów i dzieci. Franio bardzo lubi spacery, nie przeszkadzają mu zarówno napotkani biegacze, jak i rowerzyści.

Numer do wolontariuszy Stowarzyszenia Płock Przyjazny Psom, opiekujących się Frankiem: Łukasz 606 770 607, Magda 510 418 731.Bary

fot. Wiktor Pleczyński

Bary (nr karty 136/21) ma około 8 lat, to duży, piękny pies, który pomimo trudnej historii, posiada w sobie ogromne pokłady zaufania i miłości. Na początku obawia się nowych osób, jednak powoli pozbywa się swoich lęków. Bardzo szybko łapie kontakt z ludźmi, a wtedy staje się prawdziwym pieszczochem.

– Właściciel wziął Barego na budowę. Budowa się skończyła, więc on postanowił Barego uśpić. Na szczęście znalazła się osoba, która zawiadomiła schronisko. Bary został zabrany i tutaj dostaje taką namiastkę miłości, bo wiadomo, że prawdziwie kochany będzie mógł się poczuć dopiero w nowym domu – opowiadała wolontariuszka opiekująca się Barym.

fot. Wiktor Pleczyński

Spacer z tym psiakiem to przyjemność, chodzi spokojnie i nie ciągnie. Uwielbia biegać, kocha też wodę. Bary jest również przyjaźnie nastawiony do innych psiaków.

– Mimo, że przeszedł tak dużo w swoim życiu, nie przejawia agresji czy złości. Jest bardzo przyjaźnie nastawiony do innych psów i do ludzi – mówiła wolontariuszka opiekująca się Barym.

Numer do wolontariuszy Stowarzyszenia Płock Przyjazny Psom, opiekujących się Barym: Renia 535 468 201, Kamil 660 893 432.

fot. Wiktor Pleczyński

Karma dla zwierzaków

Schronisku dla zwierząt w Płocku obecnie szczególnie potrzebna jest karma. Sfora czworonogów potrzebuje pełnych misek i placówka musi być w stanie zapewnić im jedzenie. Schronisko prosi o przynoszenie karmy lepszej jakości, żeby zapewnić zwierzakom godne warunki do czasu, aż znajdą nowe domy.

Jeśli i Wy chcecie stworzyć dom dla psiego lub kociego przyjaciela, zerknijcie na stronę facebookową schroniska oraz na stronę Stowarzyszenia Wolontariat Schronisko Płock – Stowarzyszenie Płock Przyjazny Psom. Aby bliżej poznać psa lub kotka, wystarczy wcześniej skontaktować się ze schroniskiem (tel. 24-262-47-99 bądź e-mail plock.schronisko@suez.com). Ze względu na panującą nadal epidemię, warto przy odbiorze własnego zwierzęcia bądź w celach adopcyjnych liczbę osób odwiedzających ograniczyć do niezbędnego minimum.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Komentarze 1

  1. Mic says:

    Lepszej jakości, tzn, jakiej?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU