REKLAMA

„Przygarnij psiaka” – pomagamy lokatorom płockiego schroniska, odc.128 [ZDJĘCIA]

REKLAMA

Napoleon i Virkon czekają w Schronisku dla zwierząt w Płocku na nowe domy. W 128 odcinku z serii „Przygarnij psiaka” przedstawimy historie tych uroczych czworonogów.

Schronisko dla zwierząt w Płocku jest jednostką organizacyjną spółki SUEZ Płocka Gospodarka Komunalna Sp. z o.o., będącej częścią grupy kapitałowej SUEZ Polska / Suez Environnement / GDF SUEZ.

W 128. odcinku z serii „Przygarnij Psiaka” opowiemy o uroczym Napoleonie i spokojnym Virkonie. Napi jest przyjaznym radosnym pieskiem, a Virkon to spokojny i bardzo nieśmiały czworonóg. Obydwa marzą o nowych, kochających domach.

Napi – Napoleon

fot. Wiktor Pleczyński

Napoleon (nr karty 60/21) ma około 4-5 lat i waży 27 kg. To spory, czarno-brązowy piesek o lśniącej sierści. Napi uwielbia kontakt z człowiekiem, przytulanie i głaskanie.

– To jest pies dla każdego, dobrze się odnajdzie też w domu z małymi dziećmi, jest łagodnym zwierzakiem. Oczywiście trzeba uważać na jakieś gwałtowne zachowania, bo może się wtedy wystraszyć. Jednak zarówno w mieszkaniu w bloku, jak i w domu z ogrodem nie będzie z nim problemu – mówił wolontariusz, opiekujący się Napoleonem.

fot. Wiktor Pleczyński

Psiak jest wiernym druhem na spacerach. Ładnie chodzi na smyczy. Nie wykazuje żadnej agresji w stosunku do innych psów. Lubi bawić się zabawkami i jest energiczny. Potrzebuje być blisko z człowiekiem, który poświęci mu swój czas, będzie wychodził na spacery, dbał o niego i obdarzy uczuciem.

fot. Wiktor Pleczyński

Schronisko poszukuje dla Napoleona domu, w którym będzie miał dużo kontaktu z człowiekiem. Dobrze byłoby również, gdyby to był dom z ogrodem lub właściciel lubił chodzić na dłuższe spacery, aby zapewnić Napiemu odpowiednią ilość ruchu.

Numer do wolontariuszki Stowarzyszenia Płock Przyjazny Psom, opiekującej się Napim: Małgosia 607 377 564.Virkon

fot. Wiktor Pleczyński

Virkon (nr karty 15/21) ma około 7-8 lat. To mały piesek, który prawdopodobnie został porzucony. Nikt go nie szukał, odkąd trafił do schroniska w styczniu 2021 roku. Jest bardzo wrażliwy, grzeczny i spokojny, siedzi cicho w boksie, czasem trzęsie się ze strachu.

fot. Wiktor Pleczyński

Virkon stopniowo nabiera coraz większego zaufania do człowieka. Na spacerach chodzi powoli, ostrożnie, z podkulonym ogonem i cały czas węszy, poznając teren. Lepiej się czuje dalej od schroniska, gdy cichnie hałas.

fot. Wiktor Pleczyński

– Virkonek potrzebuje wrażliwego właściciela, który go zrozumie, da mu spokój i przestrzeń do oswojenia się, ale i pozwoli, żeby sam podszedł, kiedy będzie miał ochotę. Na spacerach psiak nie ciągnie, ładnie chodzi i jest ciekawy otoczenia. Do człowieka czasem podchodzi, ale jeszcze się boi – opowiadała wolontariuszka opiekująca się Virkonem.

Psiak jest przyjazny w stosunku do innych czworonogów. Schronisko chciałoby, aby Virkon znalazł dom, w którym miałby już psiego towarzysza.

Numer do wolontariuszki Stowarzyszenia Płock Przyjazny Psom, opiekującej się Virkonem: Jadzia 602 120 083.

Karma dla zwierzaków

Schronisku dla zwierząt w Płocku obecnie szczególnie potrzebna jest karma. Sfora czworonogów potrzebuje pełnych misek i placówka z trudem jest w stanie zapewnić jedzenie. Schronisko prosi o przynoszenie karmy lepszej jakości, żeby zapewnić zwierzakom godne warunki do czasu, aż znajdą nowe domy.

Jeśli i Wy chcecie stworzyć dom dla psiego lub kociego przyjaciela, zerknijcie na stronę facebookową schroniska oraz na stronę Stowarzyszenia Wolontariat Schronisko Płock – Stowarzyszenie Płock Przyjazny Psom. Aby bliżej poznać psa lub kotka, wystarczy wcześniej skontaktować się ze schroniskiem (tel. 24-262-47-99 bądź e-mail plock.schronisko@suez.com). Ze względu na panującą nadal epidemię, warto przy odbiorze własnego zwierzęcia bądź w celach adopcyjnych liczbę osób odwiedzających ograniczyć do niezbędnego minimum.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Komentarze 5

 1. ghjkl says:

  jakie piękne mlecze

 2. Jaaa says:

  Ja mogę przygarnąć na kanapę tylko jedną małą, włochatą dziewczynkę taką, żeby można było ją ostrzyc i coś fajnego wyrzeźbić. Najlepiej pyskatą gadułę, żeby mojej było raźniej. Jak coś takiego się znajdzie, to można mi śmiało podrzucić, innych nie przyjmuję

 3. Mimi says:

  Jak na nie patrze to przygarnełabym ale niestety mam 3.Wszytkie cudne,aż przykro patrzeć na smutaski.

 4. Gość says:

  Przypominam patologii aby trzymała swoje psy u siebie, a nie u kogoś albo na drodze. Nakarm psa i trzymaj u siebie. Niech się nie włóczy po okolicy, nie stwarza zagrożenia dla otoczenia i nie wyrządza szkód sąsiadom, to nie będziesz się musiał obawiać ani policji, ani prokuratora, ani sądu.

 5. Anonim says:

  Nie dawać psów wsiokom, lepiej niech już siedzą w schronisku. Przynajmniej jeść dostaną i nie włóczą się całymi dniami głodne, wychudzone i z chore.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
 • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU