REKLAMA

„Przygarnij psiaka” – pomagamy lokatorom płockiego schroniska, odc.127 [ZDJĘCIA]

REKLAMA

W kolejnym odcinku z cyklu „Przygarnij Psiaka” przedstawiamy dwóch szczęśliwców, Felka i Lucky-ego. Pierwszy to średnich rozmiarów czarny piesek, drugi to dystyngowany czworonóg w typie owczarka.

Schronisko dla zwierząt w Płocku jest jednostką organizacyjną spółki SUEZ Płocka Gospodarka Komunalna Sp. z o.o., będącej częścią grupy kapitałowej SUEZ Polska / Suez Environnement / GDF SUEZ.

W 127. odcinku z serii „Przygarnij Psiaka” opowiemy o Felku, czy też Feliksie oraz Lucky-m. Imiona obydwu zwierzaków znaczą „szczęśliwy”, jednak psiaki z pewnością będą znacznie szczęśliwsze, gdy znajdą dla siebie nowe, kochające rodziny.

Felek

Felek fot. Wiktor Pleczyński

Felek (nr karty 345/16) to około 8-letni, czarny jak węgielek kawaler. W schronisku przebywa już 5 lat. Na początku obawiał się człowieka, jednak poświecenie mu czasu i budowanie zaufania przyniosło skutki. Feluś z każdym dniem otwiera się coraz bardziej na człowieka.

Felek fot. Wiktor Pleczyński

Jest wesołym psiakiem, uwielbia spacery, na wybiegu bryka jak szalony, „z uśmiechem od ucha do ucha”. Gdy czuje się niepewnie, szuka wsparcia w opiekunie i nie odstępuje go na krok. Bardzo ładnie chodzi na smyczy. Felek lubi pieszczoty i głaskanie, ale też trzeba dać mu przestrzeń, by mógł odejść.

Felek fot. Wiktor Pleczyński

Psiak potrzebuje czasu i odpowiedzialnych opiekunów, dzięki którym będzie mógł poczuć się bezpiecznie. Gdy będzie pewniejszy siebie, niewątpliwie stanie się ogromnym pieszczochem. Jest przyjaźnie nastawiony do innych czworonogów.

Felek fot. Wiktor Pleczyński

– Mimo tego, że Felek nie jest najmłodszym pieskiem, to ma dużo energii. Jest bardzo żwawy i na pewno byłby bardzo dobrym kompanem do aktywnych spacerów. Jest też spokojny i przyjazny, leżenie na kanapie, czy na kolanach bardzo by mu pasowało. Dla Felka szukamy spokojnego domu, w spokojnej okolicy – opowiadała wolontariuszka opiekująca się Felkiem.

Osoby zainteresowane adopcją Felka powinny przyjść do niego kilka razy, by mógł je poznać i się z nimi oswoić.

Numer do wolontariuszki Stowarzyszenia Płock Przyjazny Psom, opiekującej się Felkiem: Ania – 608 734 136.Lucky

Lucky fot. Wiktor Pleczyński

Lucky (nr karty 120/20) ma między 10 a 12 lat, to ciekawy świata i pełen energii pies. Jest zdrowy i dość silny, dlatego warto zapewnić mu więcej ruchu.

– Lucky jest ruchliwym psem. Stosunkowo przyjaznym, chociaż bardziej zainteresowany jest otoczeniem, niż człowiekiem. Najlepsze byłoby dla niego, gdyby mógł sobie pobiegać po ogródku i od czasu do czasu wyjść ze swoim właścicielem na dłuższy spacer – opowiadał wolontariusz, opiekujący się Luckim.

Lucky, fot. Wiktor Pleczyński

Lucky bardziej niż człowiekiem, zainteresowany jest spacerem, nowymi zapachami, innymi psiakami, do których jest pozytywnie nastawiony. W stosunku do człowieka jest neutralny, nie wzbrania się od głaskania, a czasami nawet dopomina się o pieszczoty. Umie podawać łapę, siadać na komendę, jak również reaguje na przywołanie.

Lucky, fot. Wiktor Pleczyński

Lucky odnajdzie się w domu z ogrodem, a obecność innego czworonoga może pomóc w zaklimatyzowaniu się w nowym miejscu. Schronisko dla zwierząt w Płocku szuka dla Lucky-ego dobrego i odpowiedzialnego domu, gdyż z poprzedniego został odebrany interwencyjnie.

Numery do wolontariuszy opiekującymi się Luckim: Łukasz 606 770 607, Agata 536 724 530.

Lucky fot. Wiktor Pleczyński

Karma dla zwierzaków

Schronisku dla zwierząt w Płocku obecnie szczególnie potrzebna jest karma. Sfora czworonogów potrzebuje pełnych misek i placówka z trudem jest w stanie zapewnić jedzenie. Schronisko prosi o przynoszenie karmy lepszej jakości, żeby zapewnić zwierzakom godne warunki do czasu, aż znajdą nowe domy.

Jeśli i Wy chcecie stworzyć dom dla psiego lub kociego przyjaciela, zerknijcie na stronę facebookową schroniska oraz na stronę Stowarzyszenia Wolontariat Schronisko Płock – Stowarzyszenie Płock Przyjazny Psom. Aby bliżej poznać psa lub kotka, wystarczy wcześniej skontaktować się ze schroniskiem (tel. 24-262-47-99 bądź e-mail plock.schronisko@suez.com). Ze względu na panującą nadal epidemię, warto przy odbiorze własnego zwierzęcia bądź w celach adopcyjnych liczbę osób odwiedzających ograniczyć do niezbędnego minimum.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Komentarze 2

  1. Anonim says:

    Co się z wami dzieje? Wiecznie uciekają wasi podopieczni i to podobno na drugi dzień po adopcji. Komu dajecie te zwierzaki? Obecnie wolno biega i stwarza zagrożenie duży lekowy pies. Jak kogoś pogryzie albo spowoduje wypadek na drodze to kto za to odpowie?

  2. Taka prawda says:

    Te koty to wracają skąd zostały przywiezione. Nie wywozić na wieś kotów z miasta, psów też i nie podrzucać ludziom na ich posesje, bo zawsze będą wracać. Powinna być obowiązkowa kastracja psów i kotów w mieście, bo tam nie ma warunków na rozmnażanie i później niechciane kociaki albo psiaki lądują na wsiach, na cudzych posesjach albo w lesie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU