REKLAMA

„Przygarnij psiaka” – pomagamy lokatorom płockiego schroniska, odc.126 [ZDJĘCIA]

REKLAMA

Minnie i Kubuś to dwa urocze, niewielkie czworonogi, które czekają w Schronisku dla zwierząt w Płocku na nowe rodziny. Historie tych przemiłych zwierzaków prezentujemy w kolejnym odcinku z serii „Przygarnij Psiaka”.

Schronisko dla zwierząt w Płocku jest jednostką organizacyjną spółki SUEZ Płocka Gospodarka Komunalna Sp. z o.o., będącej częścią grupy kapitałowej SUEZ Polska / Suez Environnement / GDF SUEZ.

W 126. odcinku z serii „Przygarnij Psiaka” prezentujemy przyjazną Minnie i ostrożnego Kubusia. Czworonogi marzą o opuszczeniu schroniska i znalezieniu nowych, kochających rodzin.

Minnie

fot. Wiktor Pleczyński

Minnie (nr karty: 315/20) to drobna 8-letnia suczka, która lubi ludzi i jest przyjaźnie nastawiona do innych zwierząt. Do schroniska trafiła po wypadku, z połamaną miednicą. Na szczęście Minnie doszła do siebie i teraz w schronisku oczekuje na nową rodzinę.

– Ona jest bardzo energiczna, uwielbia spacery, uwielbia kontakt z człowiekiem. Nie wykazuje agresji w stosunku do innych psów. Bardzo lubi pieszczoty i smakołyki. Z pewnością wymaga wyprowadzania na długie spacery, żeby umożliwić jej spożytkowanie tej rozpierającej ją energii – opowiada wolontariuszka opiekująca się Minnie.

fot. Wiktor Pleczyński

Ta urocza suczka ładnie chodzi na smyczy, reaguje, kiedy się ją zawoła oraz nie ma problemu z obcowaniem z dziećmi.

– Myślę, że Minnie też świetnie sprawdzi się jako „kanapowiec”, ponieważ lubi również poleżeć i odpocząć. Właściciel musi mieć na względzie, że Minnie jest powypadkowym psiakiem, więc spacery będą musiały być zrównoważone – zwraca uwagę wolontariuszka.

Numery do wolontariuszek opiekujących się Minnie: Ola 782 602 550, Dagmara 503 605 013.Kubuś

fot. Wiktor Pleczyński

Kubuś (nr karty: 94/16) to niewielkich rozmiarów około 8-letni psiak, który charakteryzuje się ostrożnym usposobieniem. Na początku wolontariusze wiele pracy musieli włożyć w to, żeby zachęcić Kubusia do wyjścia z budy, teraz nie chce się rozstawać z opiekunami po spacerze.

Żeby jednak Kubuś zaprzyjaźnił się z konkretnym człowiekiem potrzeba czasu.

– Kubuś nie jest tak bardzo otwarty na człowieka, potrzebuje czasu, żeby nawiązać relację. Psiak otwiera się dopiero po którymś spotkaniu z człowiekiem, ale wtedy już przychodzi, żeby go pogłaskać, domaga się pieszczot. Można się z nim zaprzyjaźnić, jednak wymaga to czasu. Zachęcamy, aby przyjść przynajmniej trzy razy na spacery przedadopcyjne, żeby Kubuś miał czas przyzwyczaić się i nawiązać taką relację, która pozwoli zobaczyć, jaki to pozytywny i radosny pies – opowiada wolontariuszka opiekująca się Kubusiem.

fot. Wiktor Pleczyński

Psiak nie jest agresywny w stosunku do innych czworonogów, podchodzi i wita się z innymi psami, jednak nie jest szczególnie skory do zabawy. Kiedy Kubuś się przestraszy, szuka wsparcia u opiekuna. Zwierzak potrzebuje człowieka, który będzie z nim spędzał czas i otoczy go opieką.

Schronisko nie zaleca Kubusia do domu z małymi dziećmi, za to starsze dzieci, które będą potrafiły uszanować nieśmiałość Kubusia, mogą liczyć na zyskanie dobrego przyjaciela. W takim przypadku warto zabrać dziecko na wizytę w schronisku, aby i z nim piesek miał okazję się oswoić.

Numer do wolontariuszki opiekującej się Kubusiem: Ania 608 734 136.

Jeśli i Wy chcecie stworzyć dom dla psiego lub kociego przyjaciela, zerknijcie na stronę facebookową schroniska oraz na stronę Stowarzyszenia Wolontariat Schronisko Płock – Stowarzyszenie Płock Przyjazny Psom. Aby bliżej poznać psa lub kotka, wystarczy wcześniej skontaktować się ze schroniskiem (tel. 24-262-47-99 bądź e-mail plock.schronisko@suez.com). Ze względu na panującą nadal epidemię, warto przy odbiorze własnego zwierzęcia bądź w celach adopcyjnych liczbę osób odwiedzających ograniczyć do niezbędnego minimum.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Komentarze 1

  1. Gość says:

    Przypominam, jak weźmiesz zwierzaka to trzymaj go u siebie, a nie u kogoś albo na ulicy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU