REKLAMA

„Przygarnij psiaka” – pomagamy lokatorom płockiego schroniska, odc.125 [ZDJĘCIA]

REKLAMA

Tym razem w serii „Przygarnij Psiaka” zachęcamy do adopcji nieśmiałej Sary i żywiołowego Garego. Czworonogi marzą o nowych, kochających rodzinach.

Schronisko dla zwierząt w Płocku jest jednostką organizacyjną spółki SUEZ Płocka Gospodarka Komunalna Sp. z o.o., będącej częścią grupy kapitałowej SUEZ Polska / Suez Environnement / GDF SUEZ.

W 125. odcinku z serii „Przygarnij Psiaka” przedstawiamy nieśmiałą suczkę w typie owczarka niemieckiego – Sarę oraz energicznego i radosnego Garego.

Sara

fot. Wiktor Pleczyński

Sara (nr karty 142/20) jest młodą suczką w typie owczarka niemieckiego. Gdy trafiła do schroniska, była lękliwa, a nawet bardzo lękliwa i nieufna. Z początku nie wychodziła na spacery, nie znała smyczy i się jej bała. Z biegiem czasu oswoiła się z chodzeniem na smyczy, jednak nadal potrzeba zrozumienia i miłości, aby zaskarbić sobie jej zaufanie.

– Trzeba z nią postępować delikatnie, poświęcić jej dużo czasu i cierpliwości. Jest jednak w trakcie procesu oswajania się z ludźmi i z biegiem czasu kontakt z człowiekiem będzie dla niej coraz łatwiejszy. Sara zwraca uwagę na człowieka i się nim interesuje, powinna więc szybko zaprzyjaźnić się z właścicielem, który będzie potrafił się nią zaopiekować – opowiadały wolontariuszki opiekujące się Sarą.

fot. Wiktor Pleczyński

Ta nieśmiała podopieczna Schroniska dla zwierząt w Płocku bardzo lubi spacery i zabawę. Spuszczona ze smyczy słucha się opiekuna. Nie ma też nic przeciwko innym psom.

Numery do wolontariuszek opiekujących się Sarą: Julka – 577 742 848, Magda – 728 562 906.Gary

fot. Wiktor Pleczyński

Gary (nr karty 330/20) ma około 5 lat, do schroniska trafił w 2020 roku. To radosny i energiczny psiak. Bardzo potrzebuje człowieka, który otoczy go miłością. Na spacerach czworonóg ładnie chodzi na smyczy, natomiast jego stosunek do innych psów bywa różny, nie wszystkie psiaki lubi.

– Na spacerach na początku Gary jest rozemocjonowany i mocno ciągnie, jednak po chwili się wycisza. Lubi węszyć, wtedy się uspokaja. Bardzo lubi też długie spacery. Jest zainteresowany człowiekiem. Właściciel powinien być przygotowany na to, jak wiele energii ma Gary, najlepiej gdyby trafił do aktywnej osoby – opisywały psiaka wolontariuszki.

fot. Wiktor Pleczyński

Schronisko poleca Garego rodzinie aktywnej, która zapewni mu odpowiednią ilość ruchu. Najlepiej, żeby trafił do domu bez dzieci, ze względu na żywiołowy temperament, jakim się charakteryzuje.

Numery do wolontariuszek opiekujących się Garym: Maja – 733 150 888, Natasza – 733 856 302.

Jeśli i Wy chcecie stworzyć dom dla psiego lub kociego przyjaciela, zerknijcie na stronę facebookową schroniska oraz na stronę Stowarzyszenia Wolontariat Schronisko Płock – Stowarzyszenie Płock Przyjazny Psom. Aby bliżej poznać psa lub kotka, wystarczy wcześniej skontaktować się ze schroniskiem (tel. 24-262-47-99 bądź e-mail plock.schronisko@suez.com). Ze względu na panującą nadal epidemię, warto przy odbiorze własnego zwierzęcia bądź w celach adopcyjnych liczbę osób odwiedzających ograniczyć do niezbędnego minimum.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Komentarze 1

  1. Gość says:

    Przypominam wszystkim zwierzolubom zwłaszcza tym którzy mają nierasowe zwierzaki za darmo aby trzymali swoje psy i koty u siebie. To jest wasz zwierzak a nie sąsiada czy innej obcej osoby i nikt waszego zwierzaka nie chce u siebie. Wzięliście sobie psa czy kota to teraz się nim zajmujcie jak należy i nie wyręczajcie się obcymi ludźmi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU