REKLAMA

„Przygarnij psiaka” – pomagamy lokatorom płockiego schroniska, odc.121 [ZDJĘCIA]

REKLAMA

Owczarki ze Schroniska dla zwierząt w Płocku czekają na kochający dom. Vader i Gabi to przyjazne czworonogi, które zapewnią właścicielom wiele radości.

Schronisko dla zwierząt w Płocku jest jednostką organizacyjną spółki SUEZ Płocka Gospodarka Komunalna Sp. z o.o., będącej częścią grupy kapitałowej SUEZ Polska / Suez Environnement / GDF SUEZ.

Owczarek niemiecki Vader i suczka owczarka długowłosego Gabi czekają na nowy dom. To energiczne psiaki, które potrzebują miłości tak samo, jak codziennego spaceru.

Vader

fot. Rafael Dominik

Vader (nr karty 18/19) to owczarek niemiecki urodzony w 2016 roku. Jest ładnym, dużym psem, waży około 40 kilogramów. Na początku źle znosił przebywanie w boksie schroniska i był nerwowy, ale z czasem oswoił się z sytuacją.

Potrzeba było kilku miesięcy, żeby na nowo zaufał ludziom i ich pokochał. Teraz to zupełnie inny pies, w jego pięknych oczach nie widać już smutku, jest za to radość i nadzieja na nowe, dobre życie.

– Jest bardzo przyjaznym czworonogiem, zarówno w stosunku do innych psów, jak i do ludzi. To zwierzak, który, jak każdy owczarek, potrzebuje dużo ruchu. Vader bardzo szybko się uczy i nawiązuje więź z człowiekiem. Nie można go zamknąć, nawet jeśli ma do dyspozycji ogród, to wskazane jest regularne wyprowadzanie go na spacery – opowiada wolontariuszka opiekująca się psiakiem.

Vader jest silnym, czujnym i energicznym psem, który coraz częściej zachęca do zabawy i cieszy się każdą chwilą spaceru. Na inne psy reaguje pozytywnie, nie było sytuacji, żeby na jakiegoś zawarczał. Schronisko nie miało możliwości sprawdzić, jak Vader reaguje na koty, dlatego trudno powiedzieć, czy się z nimi dogada.

W sytuacji, gdy w domu są dzieci, trzeba będzie przyjechać do Vadera kilka razy, aby wszystkich członków rodziny mógł dobrze poznać. Owczarek niemiecki to jedna z najinteligentniejszych ras, więc z pewnością szybko zaaklimatyzuje się w nowym otoczeniu, pod warunkiem, że trafi na odpowiednich, doświadczonych i znających tę rasę ludzi.

Owczarki uwielbiają wysiłek fizyczny połączony z treningiem. Pies sprawdzi się jako kompan joggingu, czy jako towarzysz pieszych wędrówek. Jeśli Vader będzie miał zapewnioną odpowiednią dawkę ruchu i ćwiczeń, bez najmniejszego problemu odnajdzie się nawet w małym mieszkaniu.

Numer do wolontariuszki opiekującej się Vaderem: Marta – 515 43 16 47.Gabi

fot. Rafael Dominik

Gabi (nr karty 196/20) to piękna, energiczna suczka owczarka długowłosego. Jest dojrzałym psem, ma około ośmiu lat. W schronisku zamieszkała w tym roku. Gabi niewątpliwie kiedyś miała swój dom. Potrafi na komendę podawać łapę i siadać, chociaż to drugie czasami jeszcze jej nie wychodzi.

– To jest duży, silny pies. Polecana jest raczej dla osoby silniejszej, ponieważ ma w sobie bardzo dużo energii. Suczka potrzebuje właściciela, który będzie potrafił zapanować nad jej żywiołowym charakterem. Wymaga umiejętnego wychowania. Gabi jest pieskiem kochającym i potrzebującym spacerów. Na pewno miała kiedyś właściciela i mieszkała w kojcu. Dopiero uczymy ją chodzić na smyczy – opowiada wolontariuszka z Wolontariatu Schroniska dla zwierząt w Płocku.

Suczka dopiero uczy się chodzić na smyczy, ale jest inteligentnym psem, więc z czasem opanuje tę sztukę. W kojcu Gabi wyrywa się do człowieka. Na spacerach nie jest zbytnio wylewna, bardziej niż człowiek interesują ja zapachy, sprawdzanie terenu.

Gabi nie jest przyjacielska w stosunku do innych zwierząt. Nie przepada za innymi psami i kotami, potrafi w stosunku do nich zachowywać się agresywnie, dlatego nie jest polecana do domu, gdzie są już inni zwierzęcy lokatorzy. Suczka potrzebuje doświadczonego opiekuna, który będzie zdawać sobie sprawę z tego, że trzeba jej poświęcić dużo czasu, zanim suczka w pełni mu zaufa.

Schronisko nie poleca psa rodzinom z dziećmi, gdyż energiczny charakter Gabi, połączony z jej gabarytami mógłby nie sprawdzić się, szczególnie przy małym dziecku.

Numer do wolontariusza opiekującego się Gabi: Rafael – 698 779 770.

Ciepły kąt na siarczyste mrozy

Wróciły siarczyste mrozy, a to oznacza ciężkie chwile dla wszystkich czworonogów. Schronisko dla zwierząt w Płocku cały czas stara się zadbać o możliwie najwyższy komfort swoich podopiecznych. W tym celu potrzebna jest między innymi karma dla zwierząt, koce i plastikowe palety. Przypominamy, że do ogrzania bud nie nadają się kołdry, które często są rozrywane przez psy – mogą zadławić się wkładem, znajdującym się w kołdrze.

Jeśli i Wy chcecie stworzyć dom dla psiego lub kociego przyjaciela, zerknijcie na stronę facebookową schroniska oraz na stronę Stowarzyszenia Wolontariat Schronisko Płock – Stowarzyszenie Płock Przyjazny Psom. Aby bliżej poznać psa lub kotka, wystarczy wcześniej skontaktować się ze schroniskiem (tel. 24-262-47-99 bądź e-mail plock.schronisko@suez.com). Ze względu na panującą nadal epidemię, warto przy odbiorze własnego zwierzęcia bądź w celach adopcyjnych liczbę osób odwiedzających ograniczyć do niezbędnego minimum.

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Komentarze 2

  1. Uwaga! says:

    Nie wypuszczać psów na wsiach z nadzieją, że ktoś je weźmie. Nikt ich nie weźmie, na wsi prawie każdy ma po kilka psów i kolejne są niepotrzebne. Na przywiezione i puszczone na polach pieski czyhają same niebezpieczeństwa. Na wsiach psy nie mogą biegać samopas tak samo jak i w mieście, prawo wszędzie jest takie samo. Gminy nie chcą płacić za utrzymywanie psów w schroniskach, bo wolą przeznaczyć pieniądze na inny cel, więc błąkające się psy mogą skończyć tragicznie.Zastanów się 25 razy co robisz zanim wywieziesz psa na wieś i wypuścisz go tam.

  2. Bez celu says:

    Urząd Miasta niech je przygarnie, pieniądze podatników niech idą na słuszny cel.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Przeczytaj

Reklama

REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU