REKLAMA

„Przygarnij psiaka” – pomagamy lokatorom płockiego schroniska, odc.117 [ZDJĘCIA]

REKLAMA

Wiele psów oczekuje w Schronisku dla zwierząt w Płocku na świąteczny cud. Tym razem opowiemy o Gabi i Dyziu, dwóch uroczych zwierzakach, które marzą o nowym domu.

Schronisko dla zwierząt w Płocku jest jednostką organizacyjną spółki SUEZ Płocka Gospodarka Komunalna Sp. z o.o., będącej częścią grupy kapitałowej SUEZ Polska / Suez Environnement / GDF SUEZ.

Mieszkańcami schroniska są m.in. suczka owczarka długowłosego Gabi oraz jasnobrązowy piesek Dyzio, marzące o tym, żeby ktoś je przygarnął i otoczył miłością i opieką, na które zasługują.

Gabi – duch wolności

Gabi (nr karty 196/20, odłowiona w Płocku 23.08.2020) to piękna, energiczna suczka owczarka długowłosego. Jest dojrzałym psem, ma około ośmiu lat. Gabi kiedyś miała swój dom. Potrafi na komendę podawać łapę, siadać, chociaż to drugie czasami jeszcze jej nie wychodzi.

Suczka prawdopodobnie mieszkała w kojcu i nie korzystała ze spacerów, ponieważ smycz jest dla niej, na razie, zupełnie abstrakcyjna. Nie potrafi na niej zbyt dobrze chodzić, czasem mocno ciągnie. Czeka ją jeszcze sporo nauki, ale jak każdy owczarek, jest inteligentnym psem, więc trzeba jej tylko dać trochę czasu.

Gabi lubi biegać wolna od krat kojca. Na spacerach bardziej niż człowiek, interesują ją zapachy i sprawdzanie terenu. Dopiero uczy się bliższej relacji z człowiekiem. Niegdyś musiała być traktowana z dystansem, co potwierdza, że przeważnie musiała przebywać w zamknięciu.

fot. Rafael Dominik

Gabi nie jest przyjacielska w stosunku do innych zwierząt. Nie przepada za innymi pieskami i kotami, potrafi w stosunku do nich zachowywać się agresywnie, dlatego nie jest polecana do domu, gdzie są już inni lokatorzy.

Schronisko dla zwierząt w Płocku szuka dla Gabi doświadczonego opiekuna, który będzie zdawać sobie sprawę z tego, że będzie musiał poświecić jej dużo czasu, zanim sunia w pełni mu zaufa. Musi to być osoba aktywna, która zapewni jej dużo ruchu, bo Gabi, mimo dojrzałego wieku, jest wulkanem energii. Zdecydowanie powinien to być dom bez innych zwierząt i dzieci, bo chociaż w stosunku do ludzi nie jest agresywna, jednak za sprawą samej swojej siły Gabi może zrobić krzywdę małemu człowiekowi.

Jeśli szukasz dla siebie aktywnej towarzyszki, z którą będziesz mógł wybierać się na długie spacery, nie boisz się pracy, powolnego zdobywania zaufania, to może właśnie Gabi stanie się dla ciebie taką przyjaciółką.

Numer do wolontariusza opiekującego się Gabi: Rafael – 698 779 770.fot. Rafael Dominik

Dyzio odkrywca

Dyzio (nr karty 230/17 w schronisku od 2016) to ośmioletni, wesoły piesek o jasnobrązowym umaszczeniu z ciemnymi uszkami. Czeka na  opiekuna, który zapewni mu dużo miłości i ciepła. To energiczny pies, który potrzebuje dużo swobodnego ruchu, uwielbia aktywnie spędzać czas na spacerach, biegać, bawić się z człowiekiem.

Jest typem odkrywcy, ciekawią go nowe rzeczy, odgłosy, zapachy. Podczas spacerów warto pamiętać, że jest psem bardzo silnym, żywiołowym, który przez swą ogromną ciekawość do świata, gdy go coś bardzo zainteresuje, zmienia się w średniej wielkości lokomotywę.

Obecnie Dyzio uczy się w schronisku ładnie chodzić na smyczy, jest bardzo mądrym pieskiem i odnosi już pierwsze sukcesy na wybiegu. Potrzebuje bardzo dużo uwagi, bliskości człowieka, z którym cały czas szuka kontaktu i nie może być od niego izolowany. W zamian odwdzięcza się uśmiechem, który rzadko znika mu z pyszczka. Uwielbia pieszczoty, czesanie i oczywiście wszystkie smakołyki.

Dyzio jest przyjazny wobec ludzi. Inne psy lekceważy, ale należy trzymać wobec nich dystans, biorąc pod uwagę jego siłę i temperamenty innych czworonogów. Jeśli jesteś osobą odpowiedzialną, aktywną, kochającą zwierzęta i chociaż w połowie tak wesołą, jak Dyzio, to ten psi przyjaciel jest właśnie dla ciebie.

Numery do wolontariuszek opiekujących się Dyziem: Magda – 728 562 906; Dagmara – 503 605 013; Marta – 504 108 098.

fot. Rafael Dominik

Niedługo nadejdzie zima i schronisko musi przygotować zwierzęta na mrozy i śnieg. W tym celu potrzebuje między innymi karmy dla zwierząt, koców i plastikowych palet.

– Daj psiakowi dom na zimę. Już na zawsze, nie na chwilę. Nie na prezent pod choinkę. Bądź świadomy, biorąc psinkę – zachęcają wolontariusze ze Stowarzyszenia Płock Przyjazny Psom.

Jeśli i Wy chcecie stworzyć dom dla psiego lub kociego przyjaciela, zerknijcie na stronę facebookową schroniska oraz na stronę Stowarzyszenia Wolontariat Schronisko Płock – Stowarzyszenie Płock Przyjazny Psom. Aby bliżej poznać psa lub kotka, wystarczy wcześniej skontaktować się ze schroniskiem (tel. 24-262-47-99 bądź e-mail plock.schronisko@suez.com). Ze względu na panującą nadal epidemię, warto przy odbiorze własnego zwierzęcia bądź w celach adopcyjnych liczbę osób odwiedzających ograniczyć do niezbędnego minimum.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Przeczytaj

Reklama


REKLAMA


  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU