REKLAMA

“Przygarnij psiaka” – pomagamy lokatorom płockiego schroniska, odc. 104

REKLAMA

Znalazły opiekę, życzliwość i ciepłe schronienie, ale nadal szukają domu. W naszym cyklu “Przygarnij psiaka” odwiedzamy płockie schronisko i przedstawiamy wspaniałe zwierzęta, które mogą stać się najlepszymi przyjaciółmi każdego z Was. W dzisiejszym odcinku wystąpią Andzia i Gacek.

Schronisko dla zwierząt w Płocku jest jednostką organizacyjną spółki SUEZ Płocka Gospodarka Komunalna Sp. z o.o., będącej częścią grupy kapitałowej SUEZ Polska / Suez Environnement / GDF SUEZ.

PowiązaneTematy

Andzia

Andzia (numer karty 61/20) to wesoła, około 2,5-letnia suczka, która trafiła do Schroniska dla Zwierząt w Płocku w marcu tego roku. Jest prześliczna, puchata, a wyglądem przypomina młodego owczarka niemieckiego.

– To bardzo wesoła, ciekawska i spragniona pieszczot psinka – mówi pani Małgosia z płockiego schroniska. – Nie potrafi jeszcze chodzić na smyczy i wymaga ułożenia. Świetnie za to dogaduje się z innym psem, w schronisku ma kolegę w boksie, z którym się zaprzyjaźniła – tłumaczy pani Małgosia.

Andzia poszukuje kochającej rodziny, która będzie miała domek z ogródkiem albo lubi długie spacery. Sunia potrzebuje bowiem dużo ruchu i dużo miłości.

Ten cudowny psiak o dużej energii jest już zaszczepiony, odrobaczony, odpchlony i po sterylizacji, jednym słowem – gotowa do adopcji.

PS. Już po przygotowaniu przez nas artykułu dowiedzieliśmy się, że Andzia znalazła domek!Gacek

Kolejny psiak, którego mieliśmy ogromną przyjemność poznać, to Gacek ( numer karty 79/20), około 5-letni kawaler z ciemną sierścią i uroczo sterczącymi uszkami.

– Trafił do naszego schroniska w kwietniu tego roku. Wystraszony, wylękniony, ale szukający kontaktu z człowiekiem – wspomina pani Małgosia. – Trzeba się z nim zapoznać delikatnie i powoli, ponieważ Gacek wymaga czasu, aby nabrał zaufania – tłumaczy.

Gacek nie potrafi jeszcze chodzić na smyczy. To mały, filigranowy piesek, typ kanapowca, który potrzebuje wiele serca, ale i ogrom miłości potrafi okazać. Umaszczenie ma czarne ze srebrnym pyszczkiem i przyciętym ogonkiem. Jest już, oczywiście, po szczepieniach, odrobaczony i odpchlony, czeka tylko na zabieg kastracji.

Przypominamy, że od 18 maja, przy zachowaniu środków ostrożności, można już oglądać pieski w schronisku do adopcji.

– Prosimy o uzbrojenie się w cierpliwość, ponieważ osoby będą mogły wchodzić do schroniska pojedynczo, ewentualnie wyłącznie z domownikiem – tłumaczy kierownik schroniska, Wioletta Chiszberg.

Jeśli i Wy chcecie stworzyć dom dla psiego lub kociego przyjaciela, zerknijcie na stronę facebookową schroniska oraz na stronę Stowarzyszenia Wolontariat Schronisko Płock – Stowarzyszenie Płock Przyjazny Psom. Jeśli chcecie bliżej poznać psa lub kotka, wystarczy wcześniej skontaktować się ze schroniskiem (tel. 24-262-47-99 bądź e-mail plock.schronisko@suez.com), a przy odbiorze własnego zwierzęcia bądź w celach adopcyjnych liczbę osób odwiedzających ograniczyć do niezbędnego minimum.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej komentowane 7 dni

Reklama


REKLAMA

  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU