REKLAMA

“Przygarnij psiaka” – pomagamy lokatorom płockiego schroniska, odc. 10

REKLAMA

Jest najlepszym przyjacielem człowieka. Niestety, człowiek bywa jego najgorszym wrogiem. W naszym nowym cyklu “Przygarnij psiaka” zajrzymy do płockiego schroniska dla zwierząt i opowiemy o psach, które – mimo złych doświadczeń – nadal chcą mieć swojego pana… A może znajdą go wśród Was?

Schronisko dla zwierząt w Płocku jest jedSITA_logo_RGB_wwwnostką organizacyjną spółki SITA Płocka Gospodarka Komunalna, będącej częścią grupy kapitałowej SITA Polska / Suez Environnement / GDF SUEZ.

Odwiedzamy je, aby poznać jak funkcjonuje schronisko, jak zmieniło się przez ostatnie lata, ale i po to, by pokazać naszym czytelnikom wspaniałe psy, które wiele przeszły, a marzą o jednym – o prawdziwym domu.

Sisi

Sisi jest w płockim schronisku od maja 2014 roku, kiedy trafiła tu jako 2-letnia sunia wraz z siostrą. – Jej siostra wizualnie jest niezwykle podobna do niej, są jak bliźniaczki, ale charakterologicznie są różne – mówi lekarz weterynarii Renata Janiak. – O ile Sisi już w tej chwili akceptuje człowieka, potrafi się do niego zbliżyć i oczekiwać dotyku człowieka, o tyle jej siostra jest całkiem nieufna.

sisi (1)– Na początku obydwie zachowywały się w ten sposób – wyjaśnia Renata Janiak. – Wychowywały się na ul. Długiej, gdzie się urodziły i dorastały, ukrywając się w krzakach. Odłowione zostały już jako dorosłe psy, więc przez cały okres dojrzewania nie miały właściwie w ogóle kontaktu z człowiekiem. Długo nie potrafiły się zaaklimatyzować, odnaleźć w schronisku, cały czas były nieufne, chowały się w boksach przed nami – wspomina lekarz weterynarii.

– Na początku każdy kontakt z nami, przyprowadzenie ich do gabinetu na jakiekolwiek szczepienie, to był ogromny stres dla nich – dodaje Magdalena Krakowska-Doliasz, kierownik płockiego schroniska. – Dochodziło nawet do tego, że załatwiały się pod siebie ze strachu. Dzięki ogromnej pracy, Sisi zmieniła się nie do poznania – zapewnia pani Magda.

Sisi jest już po sterylizacji, jest zaszczepiona i odrobaczona. Czeka na dom i opiekuna, który nauczy ją zaufania do ludzi i miłości. Potrzebuje kogoś, kto będzie spokojny i cierpliwy, najlepiej będzie czuła się na podwórku. Sunia toleruje inne psy, więc może mieć towarzystwo.Schronisko: Dziękujemy za wsparcie!

psy galeria schronisko (32)11 czerwca w Galerii Wisła świętowaliśmy Dzień Psiaka. Były zabawy edukacyjne z czworonogami, porady z zakresu pielęgnacji, szkolenia czy tresury. Dzieci ganiały się po przestrzeni galerii, biorąc udział w spektaklu „Hau, miau i inne języki”. Nie zabrakło malowania buziek, warsztatów plastycznych, zabaw czy konkursów z nagrodami.

Przed galerią można było skorzystać z drobnych usług fryzjerskich dla psów, był też konkurs na najsympatyczniejszego psa. Na wielkich zdjęciach natomiast można było zobaczyć psiaki ze schroniska, które były lub są do adopcji.

Około godz. 16 rozpoczęło się wielkie liczenie przybyłych czworonogów. Za każdego policzonego zwierzaka Galeria Wisła przekazała 5 zł na rzecz schroniska. Przybyło blisko 40 psiaków (chociaż w ciągu dnia było ich na pewno więcej), ale schronisko otrzymało bon na 5 tys. zł.

psy galeria schronisko (7)– Serdecznie dziękujemy wszystkim za przybycie na Dzień Psiaka do Galerii Wisła. Wszystkie pupile, i te małe, i te duże, dawały o sobie głośno znać… Bo przecież to oni byli najważniejszymi gośćmi w tym dniu. Czworonodzy, najlepsi przyjaciele człowieka – spisaliście się na medal – podsumowuje Magdalena Krakowska-Doliasz.

Wy również możecie pomóc schronisku, przede wszystkim adoptując psy i koty, znajdujące się w płockiej placówce. Jeśli nie macie takiej możliwości, na pewno przyda się też specjalistyczna, weterynaryjna karma (przeznaczona dla psów ze schorzeniami nerek, wątroby czy skóry, np. marki Royal, Eukanuba, Hills), legowiska dla zwierząt czy zabawki.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU