REKLAMA

„Przygarnij psiaka” – pomagamy lokatorom płockiego schroniska cz.115 [ZDJĘCIA]

REKLAMA

Tym razem w cyklu „Przygarnij psiaka” przedstawimy historie dwójki zaprzyjaźnionych ze sobą czworonogów, Babusi i Felka. Zwierzaki dzielą jeden boks i nie odstępują się na krok.

Schronisko dla zwierząt w Płocku jest jednostką organizacyjną spółki SUEZ Płocka Gospodarka Komunalna Sp. z o.o., będącej częścią grupy kapitałowej SUEZ Polska / Suez Environnement / GDF SUEZ.

Podczas ostatniej wizyty w Schronisku dla zwierząt w Płocku poznaliśmy spokojną Babusie i wesołego Felka. Pieski razem cierpliwie czekają, aż ktoś je adoptuje.

– Babusia i Felek są bardzo przyjazne, uwielbiają, jak się je przytula, głaszcze. Są spragnione miłości, potrzebują ciepła i zaufania do człowieka, no i bezpieczeństwa, żeby czuły, że ten domek będzie na zawsze i nikt ich nie porzuci więcej – opowiadała nam opiekująca się Felkiem pani Jadzia, jedna z wolontariuszek Stowarzyszenia Płock Przyjazny Psom, wspierającego działalność Schroniska.

fot. Wiktor Pleczyński

Felek

Felek (nr karty 345/16) to około 7-letni, czarny jak węgielek kawaler. W schronisku przebywa już 4 lata. Na początku obawiał się człowieka, jednak poświecenie mu czasu i budowanie zaufania przyniosło skutki. Feluś z każdym dniem otwiera się coraz bardziej na człowieka.

Jest wesołym psiakiem, uwielbia spacery, na wybiegu bryka jak szalony „z uśmiechem od ucha do ucha”. Gdy czuje się niepewnie, szuka wsparcia w opiekunie. Wówczas spaceruje przy nodze i podnosi głowę, jakby sprawdzał, czy na pewno człowiek jest z nim. Bardzo ładnie chodzi na smyczy. Felek jeszcze nie jest typem pieszczocha, daje się głaskać, ale trzeba dać mu przestrzeń, by mógł odejść.

fot. Wiktor Pleczyński

Psiak cały czas potrzebuje czasu i odpowiedzialnych opiekunów, dzięki którym będzie mógł poczuć się bezpiecznie. Gdy będzie pewniejszy siebie, niewątpliwie stanie się ogromnym pieszczochem. Feluś przebywa w kojcu z Babusią, z którą nawzajem się wspierają.

Jest zainteresowany innymi psami, więc prawdopodobnie porozumie się też z innym spokojnym psem. Ze względu na to, że Felkowi cały czas trzeba budować pewność siebie, na tę chwilę schronisko nie poleca go do domu z małymi dziećmi. Osoby zainteresowane adopcją Felka powinny przyjść do niego kilka razy, by mógł je poznać i się z nimi oswoić.

Numer do wolontariuszki Stowarzyszenia Płock Przyjazny Psom opiekującej się Felkiem: Ania – 608 734 136.fot. Wiktor Pleczyński

Babusia

Babusia (nr karty 260/16) to piękna, wspaniała, około dziesięcioletnia sunia. Trafiła do schroniska 4 lata temu i wtedy jej życie rozleciało się na milion kawałków. Jest wyjątkowo kochana, łagodna i spokojna, ale niepewna siebie. – Ogonek ma czasem trochę podkulony lub opuszczony – mówią jej opiekunowie.

Sunia boi się gwałtownych ruchów, ale nabiera pewności siebie przy człowieku. Jest przeurocza, kocha ludzi i jest przyjazna dla piesków. Mieszka w boksie z Felkiem, z którym dobrze się dogadują i wspierają. Babusia jest wrażliwa, delikatna i bardzo potrzebuje człowieka. Lubi głaskanie i czułości, ale nie narzuca się swoją obecnością. Ładnie chodzi na smyczy, nie zaczepia piesków, ma sporo energii i chęci na spokojną oraz bezpieczną przyszłość u boku kogoś, kto będzie ją rozumiał i kochał całym sercem.

fot. Wiktor Pleczyński

Babusia jest bardzo sprawna, sama podaje łapkę, patrzy człowiekowi w oczy swoimi smutnymi oczkami i szuka promyka nadziei, że może to ten moment i ten człowiek, który da mu może domek.

Sunią podczas tego spaceru opiekował się Martijn, wolontariusz pochodzący aż z Holandii.

– Przez wiele lat w Holandii w ramach wolontariatu zajmowałem się zwierzętami, również studiowałem opiekę nad zwierzętami, więc szukałem takiego zajęcia tutaj – opowiadał Martijn. – Zadzwoniłem do schroniska, spotkaliśmy się, mi się bardzo spodobała praca tutaj i wolontariat mnie przyjął do siebie. To przyjazne miejsce dla zwierząt, pięknie położone pośród lasu – dodał wolontariusz Stowarzyszenia Płock Przyjazny Psom pochodzący z Holandii.

fot. Wiktor Pleczyński

Wolontariuszki Stowarzyszenia Płock Przyjazny Psom opiekujące się Babusią: Jadzia – tel. 602 120 083, Dominika – tel. 508 371 025, Ida – tel. 661 824 403.

Schronisko w tej chwili przygotowuje się do zimy i potrzebuje między innymi karmy dla zwierząt, koców i plastikowych palet.

Jeśli i Wy chcecie stworzyć dom dla psiego lub kociego przyjaciela, zerknijcie na stronę facebookową schroniska oraz na stronę Stowarzyszenia Wolontariat Schronisko Płock – Stowarzyszenie Płock Przyjazny Psom. Aby bliżej poznać psa lub kotka, wystarczy wcześniej skontaktować się ze schroniskiem (tel. 24-262-47-99 bądź e-mail plock.schronisko@suez.com). Ze względu na panującą nadal epidemię, warto przy odbiorze własnego zwierzęcia bądź w celach adopcyjnych liczbę osób odwiedzających ograniczyć do niezbędnego minimum.

fot. Wiktor Pleczyński

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Kolejny Artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

REKLAMA


  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU