Przetarg na zjeżdżalnię rozstrzygnięty. Do Sobótki zjedziemy w lipcu

REKLAMA

Ratusz wybrał wykonawcę rury zjazdowej, która już niebawem stanie na kąpielisku Sobótka. Zjeżdżalnia, za którą miasto zapłaci ponad 310 tysięcy, ma być gotowa w lipcu.

Jak podaje Urząd Miasta Płocka, do realizacji zadania została wybrana firma z Bytomia, która jako jedyna złożyła swą ofertę. Na wykonanie tej inwestycji zarezerwowano w budżecie miasta ćwierć miliona złotych. Jak się jednak okazało, środki te są niewystarczające. Za 40-metrową zjeżdżalnię zapłacimy ponad 310 tysięcy złotych, a więc 60 tysięcy więcej, niż pierwotnie zakładano.

PowiązaneTematy

Skąd ten nagły wzrost kosztów? Ratusz tłumaczy, że rura zjazdowa jest projektem nietypowym – samo wykonanie projektu pochłonęło 6 tysięcy złotych (powstał on w oparciu o sprawdzone i działające już konstrukcje typu Anakonda). Jak już pisaliśmy, zdaniem Urzędu Miasta Płocka były to koszty, które należało ponieść. – Anulowanie przetargu równoznaczne jest ze zmianą terminu oddania tej atrakcji do użytku – tłumaczył Cezary Lewandowski, wiceprezydent Płocka. – W przeciwnym wypadku musielibyśmy ogłosić go ponownie, przez co rury zjazdowej nie udałoby się wykonać do końca wakacji – dodał.

Rada Miasta Płocka zgodziła się na zwiększenie środków na tę inwestycję. Prace budowlane mają rozpocząć się jeszcze w tym miesiącu i potrwać do 15 lipca. Wstęp na zjeżdżalnię będzie darmowy.

Anakonda – najpopularniejsza zjeżdżalnia spiralna
Zjeżdżalnie spiralne typu Anakonda (rurowa lub rynnowa) to najpopularniejszy typ zjeżdżalni wodnych w Polsce. Ślizg zjeżdżalni może mieć przekrój otwartej rynny lub pełnej rury.
żródło: basenywpolsce.pl