Przerażające potwory na Podolszycach

REKLAMA

Od dzisiaj prehistoryczne potwory stanęły w galerii handlowej Mazovia. Zwierzęta mają naturalną wielkość i rozgościły się w scenerii, odwzorowującej ich naturalne środowisko.

To niewątpliwa atrakcja dla dużych i małych. Dinozaury, zarówno te drapieżne, jak i posilające się roślinami, są dokładnie opisane na specjalnie przygotowanych tabliczkach. Możemy się z nich dowiedzieć szczegółów o ich życiu, diecie, zwyczajach i pochodzeniu.

PowiązaneTematy

Kogo możemy się spodziewać w zaułkach galerii? Na przykład allozaura – dwunożnego drapieżnika z wielką, wyposażoną w ostre zęby czaszką czy avaceratopsa – średniej wielkości roślinożernego dinozaura rogatego. Pojawił się także szybki i zwinny dwunożny drapieżnik, znany z „Parku Jurajskiego” velociraptora oraz dimetrodon – mięsożerca z wielkim „żaglem” na plecach. Fani dinozaurów rozpoznają zapewne celofyza, czyli mięsożernego gada żyjącego w późnym triasie, utahraptora – szybkiego, silnego drapieżnika z rodziny dromeozaurów, vulkanodona dużego – dinozaura roślinożernego żyjącego we wczesnej jurze oraz ankylozaura – dinozaura pancernego.

Spacerować wśród prehistorycznych gadów będzie można do 4 sierpnia.