Przekazano klucze do nowych mieszkań komunalnych

REKLAMA

We wtorek odbyło się uroczyste przekazanie kluczy do nowo powstałych mieszkań komunalnych przy ulicy Jasnej 13A. Gościem honorowym był podsekretarz stanu w Ministerstwie Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej, Piotr Styczeń.

To pierwszy budynek, który powstał dzięki wsparciu Ministerstwa, lecz nie ostatni. Jak zapewniał podczas wtorkowego wystąpienia prezydent Płocka, Andrzej Nowakowski, w planach są kolejne (między innymi przy ulicy Sienkiewicza i Kwiatowej). – Dziękuję za pomoc i przekazane środki w imieniu swoim, jak też płocczan, którzy niebawem będą mogli wprowadzić się do nowych mieszkań – powiedział prezydent Nowakowski. – Mam nadzieję, że te mieszkania będą służyły ludziom przez lata. Liczę, że w nich poczujecie się bezpiecznie i zrealizujecie swoje marzenia – dodał.

PowiązaneTematy

W ramach dofinansowania z Funduszu Dopłat Banku Gospodarstwa Krajowego w Warszawie, mogą powstawać budynki socjalne, komunalne oraz noclegownie. – Wpieramy budownictwo komunalne, czego dowodem jest projekt funkcjonujący od 2009 roku, w ramach którego powstają takie bloki jak ten w Płocku – zapewniał Piotr Styczeń, wiceminister transportu, budownictwa i gospodarki morskiej.

Blok przy ul. Jasnej 13A wybudowało Miejskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego. W budynku znajduje się piętnaście mieszkań. Ich łączna powierzchnia użytkowa to ponad 760 metrów kwadratowych. Najmniejsze z mieszkań ma ponad 33 metry kwadratowe, największe – ponad 67. Budynek jest przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. Posiada windę oraz podziemny parking dla samochodów. Jest wyposażony we wszystkie media i wysokowydajne, energooszczędne ogrzewanie.

Całkowity koszt inwestycji to 3.882.922,23zł. 40 procent kosztów budowy pokryło dofinansowanie z Funduszu Dopłat Banku Gospodarstwa Krajowego w Warszawie.