REKLAMA

Przedwojenne szlagiery w wykonaniu Tomasza Stockingera

REKLAMA

Recital pn. „Już nie zapomnisz mnie” w wykonaniu aktora Tomasza Stockingera odbył się w piątkowy wieczór w Domu Darmstadt. Kameralny występ przypomniał przeboje okresu przedwojennego.

3 marca o godzinie 18 płocczanie ze wzruszeniem i ciekawością uczestniczyli w recitalu Tomasza Stockingera przy klimatycznym akompaniamencie fortepianowym Stefana Gąsieńca. Duet przedstawił utwory z okresu dwudziestolecia międzywojennego pt. „Już nie zapomnisz mnie”. Nazwa recitalu pochodzi od piosenki o tym samym tytule, która stanowiła główny motyw muzyczny polskiej komedii „Zapomniana melodia” z 1938 roku. Koncert poświęcony był twórcom takim jak Henryk Wars czy Jerzy Jurandot – z ukierunkowaniem na gwiazdy kina przedwojennego: Eugeniusza Bodo, Aleksandra Żabczyńskiego, Antoniego Fertnera i innych.

Tomasz Stockinger ukończył PWST w Warszawie w 1978 roku. Od tego czasu nieprzerwanie związany jest z teatrem, kinem, telewizją, ale także estradą. Szerszej publiczności znany jest przede wszystkim z występów w serialu „Klan”, w którym udziela się od blisko dwudziestu lat. Oglądać go można było również w takich produkcjach, jak „Znachor” (reż. J. Hoffman, 1981), „Szwadron” (reż. J. Machulski, 1992) czy „Pestka” (reż. K. Janda, 1995).



Stefan Gąsieniec – kompozytor, aranżer muzyczny, pianista, menadżer kultury. Wyróżniony w roku 2010 Nagrodą Specjalną Ministra Kultury Bogdana Zdrojewskiego za nieoceniony wkład w rozwój polskiej kultury. Od 2007 roku pełnił funkcję Dyrektora Artystycznego festiwalu muzycznego „Eurosilesia”. Skomponował, zaaranżował i wyprodukował muzykę do solowego albumu Krzysztofa Cugowskiego pt. „Przebudzenie”. Równorzędnie koncertuje jako pianista w Polsce i za granicą z gwiazdami światowego jazzu, takimi jak: Fuasi Abdul Khaliq (USA), Kenny Martin(USA), Daniel Allen (Cuba), Siggy Davis (USA), Nirankar Khalsa (USA), Tony Hurdle (USA) i innymi.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU