Promocja, molo, film – skojarz miasto

REKLAMA

Zdecydowanie można stwierdzić jedno – była to konferencja prasowa w nietypowej scenerii i gwiazdorskiej obsadzie. Dziennikarzy „witał” na molo… pięknie udekorowany weselny stół. Można się było poczuć jak na prawdziwym, nowoczesnym weselu, brakowało tylko gości.

O filmie „Kochaj”, który obecnie realizowany jest w Płocku, pisaliśmy na łamach naszego portalu już kilkakrotnie. Jednak to dopiero dzisiaj poczuliśmy całą atmosferę i otoczkę pracy nad obrazem.

PowiązaneTematy

Zwołana na 2 września konferencja prasowa przyciągnęła mnóstwo dziennikarzy, nie tylko z lokalnych mediów. Godzina spotkania twórców filmów i aktorek z dziennikarzami była ustalona kilka dni temu, jednak konferencja rozpoczęła się ze sporym opóźnieniem. Kiedy w końcu wszyscy się zebrali, zasiedli na kanapie, ustawionej przed kawiarnią na molo. Oprócz wyczekiwanych aktorek: Romy Gąsiorowskiej, Magdaleny Lamparskiej, Aleksandry Popławskiej i Olgi Bołądź, znaleźli się na niej reżyserka filmu i autorka scenariusza Marta Plucińska, producent Paweł Pluciński, wiceprezydent Płocka Roman Siemiątkowski, płocka radna Joanna Olejnik oraz operator Bogumił Godfrejów.

– Akcja filmu będzie się kręcić wokół czterech przyjaciółek. To w sumie komedia romantyczna – tłumaczyła reżyserka Marta Plucińska. Roman Siemiątkowski natomiast podziękował ekipie, że wybrała właśnie nasze miasto do swojej produkcji. – Miasto odwdzięczy się wam widokami i niesamowitym klimatem, a film będzie promocją dla Płocka – stwierdził.

Potem głos zabrały główne bohaterki, przybliżając swoje postaci. – Anka, moja postać, jest spontaniczna i wszystkie kobiety chciałyby być jak ona – mówiła Roma Gąsiorowska. – A ja myślę, że wszystkie kobiety chciałyby być takie jak ja, czyli Oliwia. Gram w filmie dziennikarkę, ostrą, która przeprowadza wywiady top, czyli z politykami, premierem, prezydentem. Mamy z wami – zwracała się do dziennikarzy – dużo wspólnego. Ale jestem cięta na mężczyzn – tłumaczyła z kolei Aleksandra Popławska.

Weronikę zagra Magdalena Lamparska. – Gram postać taką najbardziej ludzką – stwierdziła. Króciutko i skromnie o swojej postaci opowiedziała Olga Bołądź, która zagra Sawę. – Moja postać ma plany matrymonialne i dziękuję pani kostiumolog Magdalenie Arłukowicz za tę piękną sukienkę. Na co dzień ubieram się dużo skromniej – uśmiechała się nieśmiało.

Film, nagrywany obecnie w Płocku, będzie miał swoją premierę 8 marca, w Dniu Święta Kobiet. Miasto zapłaciło za promocję w nim 200 tysięcy złotych. „Kochaj” nakręcany będzie jeszcze w Warszawie, ale – jak zapowiadają twórcy – w żadnej ze scen nie pada nazwa żadnego miasta.