REKLAMA

Prokuratura: Pilot miał poważne obrażenia twarzy

REKLAMA

W sobotniej katastrofie lotniczej w Płocku zginął niemiecki pilot, 58-letni Ralf Buresch. Prokuratura zabezpieczyła już wrak samolotu, wkrótce odbędzie się również sekcja zwłok zmarłego. Aeroklub Ziemi Mazowieckiej późnym wieczorem w sobotę wydał oświadczenie.

Jak informowaliśmy, Piknik Lotniczy – ze względu na decyzję Urzędu Lotnictwa Cywilnego – został całkowicie odwołany. Aeroklub Ziemi Mazowieckiej wydał w tej sprawie oświadczenie.

– Przez pół roku ciężko pracowaliśmy, aby po kliku latach przerwy Płocki Piknik Lotniczy ponownie powrócił do Płocka. Miało to być dla nas wielkie lotnicze święto, pełne podniebnych atrakcji. Niestety, los chciał, że już na samym początku pokazów zdarzył się tragiczny wypadek. Jest nam strasznie przykro i smutno, i bardzo współczujemy rodzinie, przyjaciołom i znajomym pilota Ralfa (buri) Burescha. Proszę przyjąć od nas najszczersze kondolencje. Wiemy, że bardzo cieszył się, że będzie mógł zaprezentować się płockiej publiczności. Cześć załóg, które swój odlot zaplanowały w poniedziałek, chciały w niedzielę wykonać pokazy upamiętniające tragicznie zmarłego kolegę. Niestety, Urząd Lotnictwa Cywilnego nie wyraził na to zgody. Tym samym oficjalnie ogłaszamy, że w dniu jutrzejszym nie będą wykonywane żadne loty. Blue Sky Ralf (buri) Buresch – informuje na swoim profilu facebookowym aeroklub.

Z ostatniej chwili: Urząd Lotnictwa Cywilnego przerywa Piknik Lotniczy w Płocku

Tymczasem Prokuratura Okręgowa w Płocku zabezpieczyła już wrak samolotu. Jak wyjaśniła rzecznik prokuratury, Iwona Śmigielska-Kowalska, Jak-52 zaraz po wydobyciu z Wisły został przewieziony na lotnisko i zabezpieczony w hangarze. W niedzielę, 16 czerwca od samego rana trwa szczegółowe badanie wraku, który podczas uderzenia pękł na pół. Z rzeki udało się wydobyć samolot prawie w całości, brakuje jedynie drobnych części.JAK-52, fot. yak-52.jimdo.com/pilot

Wkrótce odbędzie się także sekcja zwłok zmarłego pilota. Według rzecznik prokuratury, wstępne oględziny wykazały, że miał on bardzo poważne obrażenia twarzy.

Ralf Buresch był jednym z trzech członków grupy Eastside yaks, ekipy pilotów z Niemiec, którzy przybyli na płocki Piknik Lotniczy. Miał ogromne doświadczenie i osiągnięcia, w tym 2. miejsce w Mistrzostwach Brandenburgii w roku 2018, 2017 czy 2016. W tych zawodach startował zresztą nieprzerwanie od 2009 roku.

fot. https://yak-52.jimdo.com/pilot/

Samolot wpadł do rzeki podczas Pikniku Lotniczego. Trwa akcja ratunkowa [FILM]

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Komentarze 14

 1. pesymista says:

  Cholerny pech imprezy, choć Radom stracił 4 pilotów, nikt tam nawet nie myśli o likwidacji imprezy.
  Może trzeba tylko zmienić formułę, bo nawet ratuszowa promocja uważa, że trochę dymu i ryk silnika to recepta na udaną imprezę. A forsować swoje wizje potrafią skutecznie, patrz Jarmark Tumski. A w Płocku i tak wiedzą kogo szanować, tytuł Płocczanina Roku o czymś tu świadczy..

 2. Anonim says:

  Przykro…teraz wszystkie zabobonne mochery triumfują…Płock mógł być mekka takich imprez …a teraz już zostanie dziurą..

 3. Śmiechłem says:

  Więcej placów zabaw zeby ” bąbelki” mialy gdzie mordy drzec

 4. Płoczanin says:

  A może prawdziwy aqpark na parowie i w końcu miasto by zarabiało a nie tylko wydawało w błoto

 5. Niech says:

  Napisze prezydent dlaczego w Płocku nic nie może się udać żadna impreza żadna inwestycja

 6. Miki says:

  Ile miasto wydało pieniędzy? Niech się prezydent wypowie. Po raz kolejny wyrzucone pieniądze w błoto. A można by było zrobić za te pieniądze jakiś plac zabaw dla dzieci.

  • Ppk says:

   plac zabaw dla dzieci… nie bądź śmieszny!

  • Obserwator says:

   Czy w Płocku jedynym argumentem jak coś pójdzie nie po myśli mieszkańców są dzieci???? Nie robić tego, nie robić tamtego, lepiej plac zabaw, lepiej przedszkole. Zapomniałem jeszcze że jak Orlen się przypomina to wówczas jest jeszcze argument żeby wybudować oddział onkologii [ już to widzę – Płock wyprzedza Łódź w ilości zgonów- bo jaki dobry lekarz jest w szpitalu albo jaki dobry chciałby w nim pracować]. Ogólnie wszystko skupia się na dzieciach jak coś nie idzie, nie robić nic w Płocku, niech młodzież umiera z nudów, później narzekamy że uciekają do innych miast. Dziecioroby chcą wszystkiego za darmo i wszystko przeliczaja na dzieci- życie oprócz dzieci to również czas dla dwojga ludzi, którzy muszą mieć również czas i miejsce dla siebie, dla całej rodziny aby umacniać więź, w przeciecienym razie na plac zabaw będziesz zapierdzialał/a sam/a.

  • Monia says:

   Miasto ani żaden święty nie przewidzi pewnych zdarzeń .

 7. regionalista. says:

  CIENIE PAMIĘCI

  Oto widzimy Człowieka
  Cieniem umyka.
  Lecz Droga wyraźna.
  Rozdałeś siebie, lecz na Obrzeżu
  Ktoś jeszcze czeka.
  Czara pęknięta Miłość rozesłała
  Jej śladem tysiące
  Kroczą zatrwożeni
  Plon zebrać muszą
  A już raz zebrany.
  Cień Jaśnieje
  Kryjąc falujące Brzegi,
  Spóźnionemu mówiąc;
  Pójdę z Tobą.
  Przy zadumanym
  Stanął cicho obok.

  (Z.D.)

  PAMIĘCI ZMARŁYCH PRZYJACIÓŁ i POSZUKUJĄCYCH DROGI BOGA ;

  DLA PAMIĘCI PILOTA RALFA BURESCHA – WSPÓŁCZUCIE JEGO RODZINIE.

  16 czerwca 2019 r. Płock.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Przeczytaj

Reklama

REKLAMA
 • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU