Profesjonalizm w biurze

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

W ciągu ostatnich lat praca na stanowisku sekretarki bardzo się zmieniła. To jeden z najbardziej poszukiwanych zawodów przez pracodawców. Dobrze przygotowaną i wykwalifikowaną sekretarkę nie łatwo jest znaleźć. Już teraz pracownicy sekretariatów mogą zdobyć nową wiedzę i umiejętności. Akademia PARP udostępniła właśnie szkolenie on-line “Profesjonalny sekretariat”.

Dostępne poradniki i szkolenia dla sekretarek i asystentek przygotowują do roli prowadzącego kalendarz szefa, zarządzającego jego korespondencją oraz pilnującego dostępu do niego.

Tymczasem kalendarzem i dużą częścią korespondencji współczesny szef zajmuje się samodzielnie, zwłaszcza w małej lub średniej firmie. – Sekretarka, z roli osoby, która zajmuje się przepisywaniem pism i przygotowywaniem korespondencji szefa, stała się kimś, kto przede wszystkim zajmuje się informacją: wyszukiwaniem informacji oraz przekazywaniem informacji – mówi Aneta Grzyb-Hejduk, ekspert ds. szkoleń w Akademii PARP.

Najnowsze szkolenie internetowe Akademii PARP “Profesjonalny sekretariat” prezentuje nowoczesne podejście do roli sekretarki i asystentki. Zwłaszcza w firmach MSP sekretarki i asystentki zajmują się sprawami organizacyjnymi. Odpowiadają za komunikację wewnątrz przedsiębiorstwa i z jego otoczeniem. To osoby kompetentne, niezastąpione w swojej roli, zadowolone ze swojej pracy. Utożsamiają się z misją przedsiębiorstwa i dbają o jego wizerunek wewnątrz i na zewnątrz firmy.

Właśnie uruchomiono trzy moduły szkolenia „Profesjonalny sekretariat”. Prezentują uczestnikom nowe nastawienie, role i zadania sekretariatu oraz metody skutecznej komunikacji. Całe szkolenie e-learning składa się z 6 modułów, które adresowane są do pracowników sekretariatu w małych i średnich firmach.

W pierwszym module uczestnicy dowiedzą się na czym polega praca sekretarki i asystentki w firmach MSP. Poznają najważniejsze zasady, które należy stosować we współpracy z szefem oraz z całym zespołem.

Kolejny moduł poświęcono efektywnemu zarządzaniu czasem. Po ukończeniu tej części szkolenia uczestnicy nauczą się w jaki sposób zarządzać czasem. Zawarto wiadomości na temat obsługi sprzętu biurowego oraz zarządzania dokumentacją i korespondencją. Uczestnicy dowiedzą się także jak zaplanować spotkanie i podróż służbową.

W szóstym module uczestnicy dowiedzą się jakie znaczenie ma wygląd zewnętrzny w relacjach międzyludzkich oraz czym jest dress code i jaką pełni rolę w kreowaniu wizerunku firmy.

Następne moduły będą udostępnione na początku 2012 roku. Omawiają inne aspekty komunikacji: rozmowy telefoniczne i korespondencję. A po zakończeniu modułów e-learning, absolwentów szkolenia czekają samodzielne zadania z zakresu wyszukiwania informacji oraz warsztaty.

Akademia PARP to portal szkoleniowy dający nieograniczony dostęp do wiedzy biznesowej. Oferowane są na nim szkolenia w pięciu obszarach tematycznych: zarządzanie strategiczne i operacyjne, umiejętności menedżerskie i specjalistyczne, marketing i sprzedaż, zagadnienia finansowe i prawne oraz wiedza ogólna.

31 szkoleń on-line jest dostępnych pod adresem www.akademiaparp.gov.pl. Wszyscy pracownicy sektora MSP oraz osoby planujące rozpoczęcie własnej działalności gospodarczej mogą podjąć bezpłatną naukę. Zdobyta wiedza potwierdzana jest certyfikatem.

Więcej informacji: msp@akademiaparp.gov.pl

Infolinia 0-801 444 677

Podziel się:

Zostaw Komentarz

Ostatnie Informacje

Więcej Nowych Informacji