REKLAMA

Producent „Kochaj”: Macie fajne molo

REKLAMA

Kilkukrotnie pisaliśmy już o filmie „Kochaj” – polskiej komedii o przyjaźni, która częściowo realizowana będzie również w Płocku. Ponieważ chcieliśmy poznać więcej szczegółów, spotkaliśmy się z producentem filmu Pawłem Plucińskim oraz Jarosławem Ciesielskim, rzecznikiem prasowym produkcji.

PowiązaneTematy

– Autorem scenariusza, jak i reżyserem, jest Marta Plucińska. Scenariusz opowiada historię ze skomplikowanego świata kobiet. Mężczyźni, poprzez ten film, będą mogli spróbować zrozumieć kobiety, natomiast kobiety zobaczą swoje codzienne rozterki z innej perspektywy. W tym sensie jest to film, w którym każdy znajdzie coś dla siebie. Część historii wynika z doświadczenia życiowego, niektóre sceny bazują na prawdziwych wydarzeniach. Ale przenikanie się świata realnego i fikcji jest tutaj tak naturalne, że w tę opowieść po prostu się wierzy. „KOCHAJ” to historia o czterech dziewczynach z wielkiego miasta, które chcą poczuć romantyczny zawrót głowy… I są gotowe na każde szaleństwo – nawet na ucieczkę sprzed ołtarza – opowiadał producent filmu, zapytany o atuty scenariusza.

„KOCHAJ” I PŁOCK

Czemu właśnie Płock został wybrany do realizacji filmu? Jak się okazuje, do scen zbiorowych potrzebne były nietuzinkowe tereny. Produkcja znalazła je właśnie w naszym mieście.

– Szukaliśmy ładnych i nieogranych plenerów, a w Płocku okazało się, że jest piękne molo i malownicze nabrzeże. Jak tu przyjechaliśmy, zobaczyłem Skarpę i krajobrazy, zachwyciłem się i pomyślałem „O! To właśnie jest idealne miejsce na zdjęcia. Pokażemy coś nowego, świeżego” – mówi Paweł Pluciński.

Płocka będzie w filmie sporo. I Skarpa, i Płocki Park Przemysłowo Technologiczny, i fragmenty ulic, a przede wszystkim molo. – Płockie molo jest świetne, bardzo mi się to podoba. Jesteście jednym z niewielu miast w Polsce, które ma tak ładnie zagospodarowane nabrzeże – mówił producent filmu.

PIĘĆ „GORĄCYCH” NAZWISK

Próbowaliśmy wypytać też o szczegóły fabuły produkcji. Nasi goście unikali jednak odpowiedzi, tłumacząc, że na tym etapie prac nad filmem nie mogą zdradzić zbyt wiele.

– To opowieść o przyjaźni, w tle pojawi się miłość, a nawet dwa wesela. Jedno z nich będzie kręcone w Płocku, nad Wisłą. Zrealizujemy również zdjęcia przejazdów samochodowych przez ulice Płocka. Płock to pełne uroku miasto i właśnie to spróbujemy pokazać – mówił rzecznik prasowy filmu.

Poprosiliśmy o potwierdzenie informacji, pojawiających się w rozmowach kuluarowych. Kto zagra w „Kochaj”? I skąd właśnie taki wybór aktorek?

– Bohaterki dobieraliśmy charakterologicznie. Każda postać z czterech przyjaciółek, o których opowiada ten film, jest wyjątkowa, reprezentuje inny typ osobowości, temperamentu, ma inne pasje, zainteresowania, typ urody. Ale są w podobnym wieku i łączy je długoletnia przyjaźń – wyjaśniał Jarosław Ciesielski, przedstawiciel agencji medialnej, obsługującej promocję filmu.

Nasi goście zdradzili, że casting do produkcji trwał około 9 miesięcy. Tyle czasu szukano piątki głównych bohaterek, będących odwzorowaniem różnych typów kobiet po to, by każda z pań oglądających ten film, znalazła w nim jakąś część siebie, swoich doświadczeń. Bo bohaterki filmu będziemy widzieć w różnych, czasem zabawnych, czasem trudnych, sytuacjach życiowych

Zdjęcia do „Kochaj” ruszyły 30 lipca. W głównych rolach zobaczymy Olgę Bołądź, Magdalenę Lamparską, Romę Gąsiorowską, Aleksandrę Popławską i Małgorzatę Kożuchowską.

– Cieszymy się, że udało nam się zgromadzić na planie tyle gwiazd. To jedne z najlepszych polskich aktorek. Mają niesamowity talent, to takie „zwierzęta kinowe”, potrafiące zbudować postać z krwi i kości i wygrać wszystkie emocje – tłumaczył Paweł Pluciński z firmy Federico Film. – Potrafią wnieść coś od siebie ponad to, co mają zapisane w scenariuszu – dodał.Fot: Mikołaj Tym / Federico Film
Fot: Mikołaj Tym / Federico Film

Tam, gdzie są wątki kobiece i miłosne, tam pojawiają się i mężczyźni. Nasi goście zdradzili, że w filmie zobaczymy niejednego amanta, ale kto konkretnie wcieli się w role męskie, jest na razie tajemnicą.

– Zostawiamy te smaczki na później, ale to też rozpoznawalni i wyśmienici aktorzy, którzy wniosą do filmu porządny kawałek „męskiego świata” – zapewnił rzecznik prasowy filmu.

Nasi goście zdradzili też, że w filmie zagra znana postać z… Płocka.

– Na razie nie powiemy kto to jest, może oprócz tego, że jest to mężczyzna. W filmie na pewno go rozpoznacie – śmieją się nasi rozmówcy.

CASTINGI W PŁOCKU

W Płocku trwają już poszukiwania statystów. Kogo szukają twórcy filmu? Jak można zgłosić swoją kandydaturę? O to także zapytaliśmy naszych gości.

– Szukamy zarówno statystów, jak i perełek, kogoś, kto zagra role mówione. To reżyser castingu będzie w Płocku decydował, kto będzie miał szansę zaistnieć w przemyśle filmowym. Reżyserem tym jest Nadia Lebik (reżyser obsady wielu popularnych filmów fabularnych i seriali – przyp. red.), to ona dokonała wyboru naszych pięciu głównych bohaterek. W Płocku będzie szukać na przykład pana młodego na jedno z filmowych wesel – opowiada producent.

Do wzięcia są epizody (na lokalnych stronach z ogłoszeniami, w tym w dziale ogłoszeń PetroNews, można już znaleźć informacje o poszukiwanych statystach do ról gości weselnych – przyp. red.) i role postaci, pojawiających się na ekranie dłużej.

– Reżyser castingu jest wymagająca. Będzie szukać tak długo, aż znajdzie ludzi, którzy będą pasowali do jej wizji. Wszystkich chętnych zapraszamy 26 sierpnia do Green Hotelu w Płocku. Zgłoszenia w postaci zdjęcia i kilku słów o sobie prosimy przesyłać na adres e-mailowy: casting@federicofilm.com. O szczegółach będziemy informować na naszym profilu: facebook.com/kochaj.film. Tam też pojawiać się będą na bieżąco relacje i zdjęcia z planu filmowego – zapewnia Jarosław Ciesielski.

– Jak taki casting wygląda? – pytaliśmy zaciekawieni.

– Na podstawie wyglądu będą typowane osoby, mające zagrać statystów. A część osób będzie zapraszana dalej. Szukamy kobiet i mężczyzn w wieku od 25 do 60 lat To będą goście weselni, przechodnie. Jeśli ktoś zauroczy naszą panią reżyser castingu, to pomyślimy o czyś większym, w kierunku ról epizodycznych. Tutaj wygląd nie ma znaczenia, ważna jest naturalność przed kamerą, elementem castingu może być do odegrania scenka rodzajowa. Wybrane osoby otrzymają wsparcie od pani reżyser, troszkę je przeszkolimy, więc nie ma się czego obawiać – uśmiecha się producent.

Premiera przewidziana jest na Dzień Kobiet 2016 roku.

W Płocku także będzie miała miejsce premiera z prawdziwego zdarzenia. Będzie ścianka, czerwony dywan, gwiazdy i wszyscy twórcy filmu.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej komentowane 7 dni

Reklama


REKLAMA

  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU