REKLAMA

Prima Miniliga, czyli siatkówka dziewcząt

REKLAMA

24 marca w Szkole Podstawowej nr 3 odbył się turniej eliminacyjny Prima Miniliga, siatkówki dziewcząt. Rozgrywki odbywają się w dwóch kategoriach wiekowych: dziewczęta z klas czwartych oraz z klas trzecich i młodszych. 

Rozgrywki, poza popularyzacją siatkówki i zachęceniem dzieci do aktywnego spędzania czasu, mają na celu wyłonienie najlepszych ekip siatkarskich w wyznaczonych kategoriach wiekowych.  Na zakończenie turnieju dla uczestniczek przewidziane są nagrody.

W kategorii klas czwartych wystartuje 17 ekip, które zostaną podzielone na 3 grupy.  Ustalono je po pierwszych zawodach na podstawie wyników. Podczas kolejnych turniejów zespoły z pierwszych dwóch miejsc drugiej i trzeciej ligi uzyskają awans do wyższej klasy rozgrywkowej. W pierwszym punktowanym turnieju weźmie udział Szkoła Podstawowa nr 3, 22 i 23 oraz Szkoła Podstawowa z Brudzenia Dużego.W kategorii klas trzecich wystartuje 11 drużyn. Podobnie jak u starszych koleżanek, eliminacje toczyły się w grupach. Pierwsze trzy ekipy z każdej z nich w najbliższym turnieju wystartuje w pierwszej lidze, zaś pozostałe w drugiej. Zasady spadków i awansów są takie same, jak w starszej kategorii wiekowej.

Za nami pierwsza eliminacja w ramach turnieju. Spotkania w obu grupach toczyły się w sportowej i miłej atmosferze. Zawodniczki wykazywały się umiejętnościami gry oraz duchem walki. W kategorii klas trzecich i młodszych najlepszy okazał się zespół SP nr 3, a w kategorii klas czwartych – SP 22.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU