REKLAMA

Prezydent na spotkaniu: rady mieszkańców dostaną pieniądze

REKLAMA

W środę, 13 lutego w auli Szkoły Podstawowej nr 22 na Podolszycach odbyło się czwarte i zarazem ostatnie spotkanie prezydenta Płocka z mieszkańcami w sprawie zbliżających się wyborów do rad osiedli. Andrzej Nowakowski ujawnił, że chciałby przeznaczyć dla każdej z rad pieniądze z budżetu miasta, do wykorzystania na osiedlowe inwestycje.

Na spotkaniu z prezydentem Płocka pojawiło się ponad 60 mieszkańców osiedli: Borowiczki, Imielnica, Podolszyce i Zielony Jar. Andrzej Nowakowski zachęcał ich do kandydowania w wyborach do rad mieszkańców, które odbędą się 24 marca. Swoje kandydatury mieszkańcy mogą zgłaszać do 22 lutego. Szczegóły dotyczące zgłoszeń TUTAJ.

Na spotkaniu obecny był także były prezydent Płocka, a aktualny przewodniczący rady miasta – Wojciech Hetkowski. Chwalił on działania rad osiedlowych i zachęcał zgromadzonych do kandydowania w najbliższych wyborach. Hetkowski wspomniał też o interpelacjach, które według niego zaczynają działać w naszym mieście coraz bardziej sprawnie. Były prezydent polecał mieszkańcom ich składanie, bo dzięki temu miasto może zająć się problemami z jakimi borykają się płocczanie.

– Chciałbym, żeby rady mieszkańców dysponowały środkami, będzie to milion, może pół miliona złotych – oświadczył prezydent PłockaNatomiast Andrzej Nowakowski ujawnił swoje plany, dotyczące osiedlowych rad. – Chciałbym, żeby rady mieszkańców dysponowały środkami, będzie to milion, może pół miliona złotych – oświadczył prezydent Płocka i po chwili dodał: – Pieniądze byłyby przeznaczone na osiedlowe inwestycje, ale to wszystko zależy oczywiście od decyzji rady miasta. Myślę, że nie będzie jednak problemu i pomysł dojdzie do skutku – stwierdził, spoglądając na przewodniczącego rady miasta, Wojciecha Hetkowskiego.

Prezydent zaznaczył, że projekt ten będzie musiał przejść szereg formalności i dopiero po przegłosowaniu przez radę miasta, wejdzie w życie. Dopiero wtedy rady mieszkańców otrzymają pieniądze, za które będą mogły inwestować w swoje osiedla.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU