Pracownicy płockiego więzienia zatrzymani z zarzutem korupcji

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Chodzi o kolejne zatrzymania w sprawie rozprowadzania na terenie płockiego więzienia narkotyków i udziału w zorganizowanej grupie przestępczej. Tym razem zatrzymanymi są również funkcjonariusze Służby Więziennej Zakładu Karnego w Płocku.

Postępowanie prowadzone jest przez Prokuraturę Rejonową w Nowym Dworze Mazowieckim wspólnie z Wydziałem w Płocku Zarządu w Radomiu CBŚ Komendy Głównej Policji. Dotyczy wprowadzania do obrotu na terenie Zakładu Karnego w Płocku środków odurzających i substancji psychotropowych.

6 listopada na zlecenie prokuratury funkcjonariusze CBŚ zatrzymali kolejne cztery osoby w tej sprawie, w tym dwóch funkcjonariuszy płockiego więzienia oraz emerytowanego funkcjonariusza Służby Więziennej. Wszystkim zatrzymanym przedstawiono zarzuty m. in. obrotu narkotykami na terenie Zakładu Karnego w Płocku, a funkcjonariuszom również zarzuty korupcyjne.

Jeden z zatrzymanych (odbywający karę pozbawienia wolności w ZK w Płocku), na wniosek prokuratury został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące. Pracownicy Zakładu Karnego zostali zawieszeni w czynnościach służbowych i oddani pod dozór policji.

Przypomnijmy: 16 października na zlecenie prokuratury w Nowym Dworze Mazowieckim funkcjonariusze CBŚ w Płocku zatrzymali 9 osób, którym postawiono zarzut udziału w zorganizowanej grupie przestępczej oraz wprowadzania do obrotu znacznych ilości narkotyków na terenie Zakładu Karnego w Płocku. Siedem z tych osób to osadzeni w płockim więzieniu, dwie osoby są z zewnątrz. Prokuratura już wtedy zapowiadała, że w sprawę zamieszanych jest więcej osób.

Podziel się:

Zostaw Komentarz

Ostatnie Informacje

Więcej Nowych Informacji