REKLAMA

Prababcie też dbały o urodę – niezwykła wystawa

REKLAMA

W czym kąpały się nasze prababcie? Jak wyposażone były pokoje kąpielowe bez kanalizacji? Już 6 lutego o godzinie 17 w Muzeum Mazowieckim w Płocku na część tych pytań będzie można znaleźć odpowiedź.

PowiązaneTematy

A wszystko dzięki wystawie „Uroda, higiena i zdrowie. Akcesoria toaletowe i sprzęty łazienkowe od połowy XIX do połowy XX wieku”. Będzie można podziwiać na niej akcesoria, jakie służyły naszym przodkom do utrzymania higieny.

Znajdą się tam przenośne miedziane wanny, wiszące umywalki, misy, dzbany czy nocniki. Na pewno kolekcja pomoże uświadomić odwiedzającym wystawę, ile trudu wymagały kiedyś czynności higieniczne. Wiele z tych zabiegów ponad wiek temu odbywało się w sypialniach, które musiały zastąpić teraźniejsze łazienki. Jak czytamy w zaproszeniu, będzie można zobaczyć również trochę nowocześniejszy sprzęt z XX wieku – bojlery do podgrzewania wody czy armaturę łazienkową.W Muzeum zaprezentowane również będą opakowania i flakony po różnego rodzaju perfumach, mydłach, maściach czy kremach. Zgromadzone zabytki pochodzą z prywatnej kolekcji oraz ze zbiorów Muzeum Mazowieckiego.
Wstęp na wystawę jest wolny.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA

  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU