REKLAMA

Poznaliśmy pierwszych artystów tegorocznego Rynku Sztuki

REKLAMA

Już niedługo w Płocku po raz kolejny odbędzie się Rynek Sztuki. Podczas 9. edycji tego wydarzenia tradycyjnie będziemy mogli zaobserwować fantastyczne połączenie teatru, filmu i muzyki.

Festiwal rozpocznie się w piątek, 28 sierpnia, na Starym Rynku w Płocku i potrwa trzy dni. Pierwszymi muzycznymi gośćmi tegorocznego Rynku Sztuki będą Sefardix Trio oraz duet Limboski & Wiśnia.

PowiązaneTematy

Sefardix Trio, a tak naprawdę Jorgos Skolias oraz bracia Marcin i Bartłomiej Oleś, to doskonale znane fanom polskiego jazzu i muzyki alternatywnej nazwiska. Jorgos Skolias to jeden z najbardziej oryginalnych wokalistów polskiej muzyki, który znany jest ze współpracy między innymi z grupami Krzak, Dżem, Osjan czy też Tie Break.

Z kolei bracia Oleś – Marcin (kontrabasista) i Bartłomiej (perkusista) – już od ponad dziesięciu lat tworzą autorską muzykę, której punktem odniesienia jest głównie jazz. Ich klimatyczny projekt – Sefardix – to połączenie muzyki żydowskiej, jazzu oraz metafizycznych wokaliz z Azji, dla którego inspiracją były sefardyjskie pieśni wykonywane przez greckich żydów w XIX i XX wieku.

Kolejną muzyczną propozycją tegorocznego Rynku Sztuki jest duet Limboski & Wiśnia. Limboski, a właściwie Michał Augustyniak, to autor piosenek, gitarzysta, wokalista, człowiek zaskakujący nowymi pomysłami, który przede wszystkim jest również świetnym showmanem. Natomiast Wiśnia, czyli Łukasz Wiśniewski to obecnie jeden z najlepszych polskich harmonijkarzy i – podobnie jak jego kompan – wokalista, znany między innymi z gry w grupach Kraków Street Band czy też Hard Times.

Interesująco zapowiada się także współpraca płockiego muzyka Jakuba Pokorskiego, znanego jako Krojca, z Mateuszem Jarmulskim. Na Rynek Sztuki Krojca szykuje specjalny projekt muzyczno-wizualny i właśnie dlatego zaprosił do współpracy Mateusza Jarmulskiego, który jest absolwentem łódzkiej „Filmówki”. A dodatkowo współpracował z zajmującym się animacją i efektami specjalnymi Kamilem Polakiem oraz pracował między innymi przy filmach „Świteź” oraz „Piotruś i Wilk”.Zaprezentowano również pierwszy teatr, który przyjął zaproszenie na tegoroczny Rynek Sztuki. Jest nim mający siedzibę w miasteczku Srebrna Góra na Dolnym Śląsku, teatr o nazwie wspomnianej miejscowości, a więc Srebrna Góra. Podczas 9. edycji festiwalu, dolnośląski teatr zaprezentuje miedzy innymi spektakl „Targowisko próżności” – czyli inscenizowany happening uliczny inspirowany dramatem Tadeusza Różewicza „Stara kobieta wysiaduje”. W przedstawieniu tym udział biorą trzy akrobatki powietrzne i jedna aktorka, a cała akcja spektaklu rozgrywa się w powietrzu.

Wkrótce zostaną przedstawione sylwetki kolejnych artystów tegorocznego festiwalu.

Na wszystkie wydarzenia obowiązywać będzie wstęp wolny. Szczegółowych informacji szukajcie na stronie internetowej Płockiego Ośrodka Kultury i Sztuki oraz na profilu facebookowym Rynku Sztuki.

Sponsorem imprezy jest Grupa Energa. PetroNews jest patronem medialnym wydarzenia.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej komentowane 7 dni

Reklama


REKLAMA

  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU