REKLAMA

Poznaliśmy kolejne szczegóły Rynku Sztuki

REKLAMA

Festiwal Rynek Sztuki rozpoczyna się 29 sierpnia i, jak co roku, połączy teatr, film i muzykę. Organizatorzy imprezy, trwającej aż trzy dni, ujawniają kolejne szczegóły.

Jak podaje POKiS, na starówce wystąpią m.in. rodzinne trio Waglewski Fisz i Emade z projektem „matka, Syn, Bóg”, warszawski duet Krem, zawieszony pomiędzy klasyką a jazzem, dubem i trip-hopem Backspace, który zagra do filmu niemego „Menilmontant” Dmitria Karsanoffa z 1926 roku, polsko-norweski Loud Jazz Band oraz zespół artystyczny Art Color Ballet ze spektaklem Fluro UV.

Do tego grona dołączają kolejni artyści. Organizatorzy zdradzili, że w Płocku wystąpi jedna z muzycznych legend Jarocina, czyli bydgoska formacja VARIéTé. Grupa, założona w 1984 roku, do tej pory zaskakuje świeżością brzmienia i poszukiwaniami nowego wątku w swojej artystycznej wypowiedzi. VARIéTé ma na koncie siedem albumów. Właśnie ukazał się najnowszy z nich – „Piosenki Kolonistów” – wydany 12 listopada 2013.

Na Rynku Sztuki zobaczymy również lwowski Teatr Woskresinnia, kierowany przez Jarosława Fedoryszyna. Zespół pokaże bajecznie kolorowe, pełne magii widowisko pt. „Spotkać Prospera.” Jego scenariusz powstał w oparciu o szekspirowskie arcydzieła: „Burzę”, „Sen nocy letniej”, „Romea i Julię” oraz „Hamleta”.Na koniec POKiS zaprasza do kin, gdzie wyświetlony zostanie „Mocny człowiek” Henryka Szaro z 1929 roku. To znakomita adaptacja powieści Stanisława Przybyszewskiego, jeden z ostatnich polskich filmów epoki kina, który zaginął po wojnie. Został odnaleziony dopiero w 1997 roku w Belgii, a następnie zrekonstruowany cyfrowo.

Festiwal Rynek Sztuki odbędzie się w dniach 29-31 sierpnia na Starym Rynku w Płocku. Wstęp na wszystkie wydarzenia jest wolny.

Fot.: Materiały prasowe

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU