REKLAMA

Poznaliśmy kolejne gwiazdy Reggaelandu

REKLAMA

Organizatorzy Reggaelandu ujawnili kolejne gwiazdy, które wezmą udział w płockim festiwalu. Podczas imprezy wystąpią Dr. Ring Ding, Pablopavo i Tisztelt.

Dr. Ring Ding to niemiecki wokalista, który działa na scenie reggae od 1987 roku. Jest znanym artystą, poruszającym się płynnie po takich gatunkach, jak dancehall ska i reggae. W ciągu dwóch dekad trwania jego kariery występował na scenie zarówno z zespołem, jak i z sound systemami podczas imprez klubowych. Dr. Ring Ding zyskał miano jednego z najciekawszych eksperymentatorów reggae na scenie europejskiej. Wokalista ma na koncie współpracę z gwiazdami jamajskich rytmów – m.in. Lordem Tonamo, Derrickiem Morganem czy Laurem Aitkenem. Wiele jego utworów stało się międzynarodowymi hitami, docierając nie tylko do fanów reggae, ale też do szerszej publiczności – jak „Doctor’s Darling”, „Ruff like a Rock”, „Ring of Fire” czy „Get the Ring”.

PowiązaneTematy

Obok niemieckiej gwiazdy, na scenie wystąpi także czołówka muzyków kojarzonych z mocniejszym, często tanecznym reggae i dancehallem – będzie to m.in. 27 Pablo – współzałożyciel i członek popularnego składu Dancehall Masak-Rah, niemiecko-szwedzki City Lock (jeden z najdłużej działających polskich sound systemów), założony w 1994 roku Obora Rekords oraz czteroosobowy skład Splendid Sound.

Jednym z największych wydarzeń festiwalu będą obchody 10-lecia istnienia składu Tisztelet. Ten najpopularniejszy polski sound system wystąpi na płockiej plaży już w lipcu. Muzycy w swoich setach zaprezentują pełny przekrój muzyki jamajskiej.Tego samego wieczora na Reggaelandzie pojawi się inny popularny duet – Cian Finn i Radikal Guru. Urodzony we wschodniej Irlandii Cian Finn był wokalistą zespołu Intinn. Wraz z grupą zdobył w 2010 roku wyróżnienie Best Upcoming Reggae Act in UK and Ireland. W swoich solowych projektach inspiruje się nie tylko reggae, ale też soulem i bluesem. Z kolei Radikal Guru to jeden z najbardziej znanych polskich producentów muzyki dubstep. Jego rozpoznawalny styl przepełniony jest wpływami roots reggae, uk steppers oraz muzyki dalekiego wschodu.

Na Reggaelandzie nie zabraknie także Pablopavo, a więc jednego z najważniejszych reprezentantów sceny reggae w Polsce. Wokalista ostatnio występował na festiwalu ze swoim popularnym składem Vavamuffin, a także nietypowym projektem Pablopavo i Praczas. W tym roku – wraz z Diego Cichym Donem – pojawi się w roli nawijacza, rozkręcającego imprezę na scenie soundsystemowej.

Przypominamy, że festiwal odbędzie się w dniach 12-14 lipca na plaży nad Wisłą. Do tej pory w programie Reggaelandu potwierdzono występy: Shaggy’ego, Kena Boothe’a, grupy The Selecter, Jahcoustixa, Richiego Stephensa, St. Petersburg Ska-Jazz Review oraz kilkunastu polskich wykonawców.