Pożar w siedzibie płockiej policji

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +
Jak informuje Krzysztof Piasek z Komendy Miejskiej Policji w Płocku, około godziny 10 w budynku płockiej policji powstał pożar w jednym z pomieszczeń biurowych. Ogień rozprzestrzeniał się, dlatego kierownictwo Komendy zarządziło ewakuację budynku.
Pożar powstał w pokoju biurowym na II piętrze, w budynku przy ul. Słowackiego 4/1. Przybyłe na miejsce jednostki Straży Pożarnej podjęły natychmiastowe działania gaśnicze. Akcja gaśnicza i przeszukiwanie pogorzeliska trwały 20 minut. Pożar nie spowodował obrażeń u  znajdujących się w budynku osób.

Tak wyglądały ćwiczenia policji, które pozwoliły na przetestowanie obiektu w sytuacji zagrożenia, w tym na zapoznanie się ze specyfiką obiektu, sprawdzenie zasad alarmowania i dysponowania sił i środków PSP, sprawdzenie przygotowania pracowników do prowadzenia ewakuacji ludzi i sprzętu z budynku, sprawdzenie przygotowania służb do organizacji, koordynacji i kierowania działaniami w zakresie prowadzenia akcji ratowniczo – gaśniczych, sprawdzenie i doskonalenie działania systemu łączności.

Ćwiczenia zostały przeprowadzone przez zastępcę dowódcy Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 1 w Płocku, przy współpracy z Wydziałem Operacyjnym Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Płocku.

Podziel się:

Zostaw Komentarz

Ostatnie Informacje

Więcej Nowych Informacji