REKLAMA

Powstała książka o Płocku na łamach lokalnej prasy lat 1939-45

REKLAMA

14 stycznia w Płocku odbędzie się spotkanie autorskie z Elżbietą Szubską-Bieroń, która będzie promowała swoją nową książkę o naszym mieście.

Fot. Materiały prasowe
Fot. Materiały prasowe

Książka nosi tytuł „Płock na łamach lokalnej prasy NSDAP w latach 1939 – 1945”, wydała ją Książnica Płocka, w której siedzibie przy Kościuszki 6 dr Grzegorz Gołębiewski poprowadzi w czwartek o godzinie 18 spotkanie autorskie. Wstęp wolny.

Elżbieta Szubska-Bieroń jest doktorem nauk humanistycznych z zakresu historii Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy (2010). Jest także absolwentką germanistyki (UKW 1997) oraz Studium Glottodydaktyki Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu (2001). Uczy języka niemieckiego w Gimnazjum nr 2 im. Polskich Noblistów w Gostyninie, a od 1998 roku jest tłumaczem przysięgłym w rejestrze Ministerstwa Sprawiedliwości. Należy również do Towarzystwa Naukowego Płockiego i jest wiceprezesem Gostynińskiego Towarzystwa Kulturalno-Naukowego oraz członkiem honorowym Fundacji Pomocy Socjalno-Medycznej na Europę Wschodnią z siedzibą w Bunde (Holandia).Współtworzyła wiele publikacji, takich jak chociażby „Dzieje Gostynina od XI do XXI wieku (Gostynin 2010)” czy też „Język – literatura – kultura. Konteksty glottodydaktyczne (Płock 2011)”.

Dodatkowo, Elżbieta Szubska-Bieroń jest autorką: opracowań w „Roczniku Historii Prasy Polskiej” i kwartalniku „Notatki Płockie” oraz artykułów poświęconych współczesnym stosunkom polsko-niemieckim, tekstów o tematyce regionalistycznej i z zakresu dydaktyki języków obcych.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU