REKLAMA

Powstał film o płockich fotografach. Poznajcie Halinę Płuciennik i Wiktora Dąbkowskiego [FILM]

REKLAMA

Fundacja Nobiscum realizuje projekt „Pokolenia płockiej sztuki”, w ramach którego opowiada historię lokalnych artystów. W pierwszym odcinku serii wystąpili Halina Płuciennik oraz Wiktor Dąbkowski.

Płockie środowisko artystyczne ma długą historię, Fundacja Nobiscum chce ją przybliżyć za pomocą projektu „Pokolenia płockiej sztuki”. W trzech przygotowanych filmach zostali zaprezentowani artyści, którzy pochodzą z Płocka, tu żyjących, zajmujących się fotografią, malarstwem i muzyką.

– Nasze rozmowy ukażą różnice, ale i podobieństwa w ich inspiracjach, wizji swojej sztuki, zamierzeniach i aspiracjach czy podejściu do technologii. Filmy ukażą się w listopadzie/grudniu 2021 roku – wyjaśnia Piotr Dąbrowski. – W pierwszym, już dostępnym odcinku cyklu, skupimy się na fotografii – dodaje prezes Fundacji Nobiscum.

Płock jest miastem fotografów. Od lat sześćdziesiątych XX wieku działa tu Płockie Towarzystwo Fotograficzne, wielu pochodzących z Płocka bądź mieszkających tu obecnie fotografów może pochwalić się udziałem w wystawach, nagrodami w konkursach, publikacjami w katalogach i mediach i przede wszystkim – wysokim poziomem realizowanych prac.– Zaprosiliśmy do pierwszego odcinka Halinę Płuciennik, autorkę niezliczonych prac znanych płocczanom z wydawnictw i wystaw, legendę płockiej fotografii. Porozmawialiśmy też z Wiktorem Dąbkowskim, pochodzącym z Płocka dziennikarzem i fotoreporterem, autorem bloga PodRÓŻNY, który obecnie rezyduje w Chinach, a jego zdjęcia, dystrybuowane przez kilka międzynarodowych agencji, można znaleźć w mediach na całym świecie – opowiada Piotr Dąbrowski.

Projekt „Pokolenia płockiej sztuki” Fundacja Nobiscum realizuje dzięki dofinansowaniu ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego. Pomysłodawcami i realizatorami projektu są Gabriela Nowak-Dąbrowska i Piotr Dąbrowski.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Kolejny Artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

REKLAMA


  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU