Powstaje nowa droga na „Sobótkę”

REKLAMA

W poniedziałek rozpoczęła się budowa nowej drogi na „Sobótkę”. Dzięki niej kąpielisko miejskie ma być przystosowane dla potrzeb osób niepełnosprawnych.

Jak podaje Urząd Miasta Płocka, na pomysł tej budowy wpadł radny Młodzieżowej Rady Miasta, Wiktor Oniszka. Młody radny, za pośrednictwem Facebooka, zwrócił się w połowie lipca do ratusza z prośbą o wykonanie na „Sobótce” drogi, umożliwiającej wjazd na wózkach osobom niepełnosprawnym.

PowiązaneTematy

Prezydent Płocka, Andrzej Nowakowski w lipcu powołał zespół, który zajął się opracowaniem projektu i sprawdzeniem możliwości wprowadzenia w życie postulatu płocczanina. W efekcie zarządzane przez Miejski Zespół Obiektów Sportowych kąpielisko zostanie przystosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych.

W poniedziałek Muniserwis rozpoczął układanie betonowych płyt, które połączą parking z plażą. – Taki ciąg komunikacyjny umożliwi osobom na wózkach i z wózkami czy rowerami dotarcie na plażę – powiedział Konrad Kozłowski z Zespołu ds. Medialnych Urzędu Miasta Płocka. – Na końcu „trasy” powstanie drewniana platforma o wymiarach 5×6 m, z której będą mogły korzystać osoby na wózkach.

Droga ma być gotowa jeszcze w tym tygodniu.