Poszukujący Artyści Niezależni wystąpili w Płocku

REKLAMA

3 grudnia 2011 (sobota) o godzinie 18 w kawiarni „Vis a vis” przy pl. Stary Rynek w Płocku, miał miejsce artystyczny projekt grupy „Poszukujący Artyści Niezależni” z Olsztyna, których prace możemy nadal oglądać w kawiarni do 16 grudnia.

Obrazy, prezentowane w trakcie wernisażu, przedstawialiśmy w artykule „Wernisaż vis a vis sztuki”. W kawiarni można był jednak obejrzeć nie tylko obrazy. Zapraszamy do krótkiego podsumowania, przesłanego przez współorganizatorkę wernisażu.

PowiązaneTematy

Małgorzata Tuszyńska

Pochodzi z rodziny polskich malarzy – Maksymiliana i Aleksandra Gierymskich, przez więzy pokrewieństwa ze strony babci swojego taty – Konstancji Gierymskiej. Magister pedagogiki społecznej Uniwersytetu Łódzkiego, specjalność: opiekuńczo-wychowawcza z plastyką. Dyplomowany dekorator wnętrz i florysta ,członek Związku Polskich Artystów Plastyków. Poetka. Wieloletni pracownik placówek opiekuńczo-wychowawczych i edukacyjnych. Twórca i koordynator placówki socjoterapeutycznej „Promyk” w Mławie. Inicjator i koordynator akcji społeczno-artystycznych, tj. trzy aukcje dzieł sztuki z koncertami w Mławie (1997r.), Olsztynie (2010r.) i Olsztyn (2011). Ofiarodawca prac plastycznych na dzieła charytatywne. Obecnie pracuje jako dekorator wnętrz i prywatny nauczyciel sztuki. Założycielka P-A-N grupa im. Adama Chmielowskiego, św. Brata Alberta (Poszukujący-Artyści-Niezależni). Specjalizuje się w technikach rysunkowych, malarstwie pastelowym i akrylowym, opakowaniach ozdobnych, malowaniu na tkaninach.

Andrzej Koczan

Magister filologii angielskiej Uniwersytetu Gdańskiego. Otrzymał nominację do nagrody muzycznej „Fryderyk 2002”. Obecnie gra w olsztyńskim zespole „Param pa pam trio”. Własne kompozycje muzyczne tworzy od początku lat 90. w stylach alternatywy, psychodeliki i indie. W 2010 roku występował gościnnie na OFF Festiwal Katowice. W 2004 stworzył i nagrał muzykę do spektaklu „Dragi” według Witkacego dla teatru im. Jaracza w Olsztynie. Drugą pasją Andrzeja Kaczana jest fotografia artystyczna, którą zajmuje się od 2007 roku.

Sylwia Kostka

Dekoratorka wnętrz, florystka. Biała udział w wystawach zbiorowych, uczestniczyła w wielu plenerach malarskich. Pracuje jako plastyk dla wydawnictwa „Admirabilis Edition”.

Katarzyna Surma

Opowiadała baśnie wraz z grupą Warszawskich Opowiadaczy Baśni „Imagana”, specjalnie przygotowanych do obrazów i fotografii artystycznej. Magister pedagogiki specjalnej, absolwentka Podyplomowego Studium Terapii i Treningu Grupowego. Obecnie Instytut Studiów Podyplomowych w Łodzi specjalność terapia zajęciowa. W 2004 roku Pani Katarzyna prowadziła zajęcia „Baśń w terapii – seminarium podyplomowe” na Uniwersytecie Warszawskim. Obecnie współpracuje z Muzeum Bajek, Baśni i Opowieści.

Wszystkie osoby, które uczestniczyły w projekcie, patrzą na świat przez pryzmat emocji, a następnie tę zaobserwowaną rzeczywistość starają się ukazać na swój sposób. Przelewają swe emocje na płótno, zamykają je w poezji. Niekiedy tworzą abstrakcyjne kompozycje, fotografują. Przetwarzają rzeczywistość, wyrażając w dziełach swój subiektywny punkt widzenia. W ten sposób tworzą swój własny świat. Dopasowują go do własnych wyobrażeń i wyimaginowanych wizji – spróbujmy więc poznać „Ich” świat.

Pragnę podziękować wielu osobom za bezinteresowny wkład w ten projekt.

Dorota Audycka